Загружается, подождите...

Глаувент (Glauvent)


міжнародната хімічна назви: глауцин; 1,2,9,10-тетраметокси-6а-α-апорфіну гідробромід;

фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі драже, колір драже по 10мг – рожевий, колір драже по 40 мг – оранжевий;

склад: 1 драже містить глауцину гідроброміду 10 мг або 40 мг;допоміжні речовини

: крохмаль пшеничний, цукор кристалічний,желатин, тальк, кислота стеаринова, целюлоза мікрокристалічна, титану діоксид,гумі арабік, опалукс, гліцерин, поліетиленгліколь 6000. Форма випуску. Драже.

Фармакотерапевтична група. Протикашльові засоби. Код АТС R05DB28**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Глаувент справляєпротикашльовий ефект за рахунок впливу на кашльовий центр. Містить глауцин –алкалоїд з рослини Glaucinum flavum (Мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю.На відміну від кодеїну глауцин не впливає на центр дихання і не спричиняємедикаментозну залежність. Він не впливає на моторику кишечнику, виявляєнезначну спазмолітичну дію, може спричинити зниження артеріального тиску. Маєдеяку протизапальну дію.Фармакокінетика. При пероральному застосуванні препарат швидкорезорбується з шлунково-кишкового тракту. Час досягнення максимального рівня вплазмі становить приблизно 1,5 год. Метаболізується в печінці і виводитьсяпереважно із сечею.

Показання для застосування. Застосовується при сухому кашлі різної етіології:інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, деякихзахворюваннях легенів (гострий і хронічний бронхіт, пневмонія, силікоз, туберкульоз),інфекційних захворюваннях (коклюш, грип).

Спосіб застосування та дози. Глаувент приймають внутрішньо. Разова дозадля дорослих становить 40 мг, добова – 80-120 мг. У більш тяжких випадкахразову дозу можна збільшити до 80 мг. Максимальна добова доза не повиннаперевищувати 200 мг.Разова доза для дітей старше 4 роківстановить 10 мг, добова – 20-30 мг.Препарат рекомендується приймати після їди.Для пацієнтів з нирковою недостатністюнеобхідно зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами.Тривалість курсу лікування визначаєтьсятяжкістю та перебігом захворювання. Побічна дія. Зрідка призастосуванні високих разових доз (приблизно 80 мг) може виникнутизапаморочення, нудота, слабкість, зниження артеріального тиску. Можливіалергічні реакції, які виявляються у вигляді свербежу або висипань. Протипоказання. Підвищеначутливість до препарату; артеріальна гіпотензія і інфаркт міокарда; діти до4-річного віку.

Передозування. При передозуванні вживають загальноприйнятихзаходів для швидкого елімінування препарату з організму (промивання шлунку,застосування активованого вугілля, інфузія водно-сольових розчинів), а такожпроводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Глаувент не слід застосовувати при вологому кашлі,який супроводжується виділенням мокротиння, оскільки існує ризик обтураціїбронхів секретом, який міститься в них. Необхідно з обережністю призначатипрепарат хворим з гіпотензією і з лабільним артеріальним тиском, оскільки урезультаті його симпатолітичної дії існує ризик виникнення колапсу.Вагітність і годування груддю. Проведені експерименти на тваринах невиявили ембріотоксичної і тератогенної дії препарату. Незважаючи на це,Глаувент слід з обережністю призначати жінкам під час вагітності і годуваннягруддю беручи до уваги співвідношення користь/ризик.Керування автомобілем і робота з автоматизованими механізмами. Препаратне рекомендується застосовувати водіям і особам, робота яких потребує високоїшвидкості фізичних і психічних реакцій, через можливе виникнення запаморочення,головного болю, сонливості, слабкості і стану легкої стомлюваності.До складу цього лікарського засобу входить крохмаль пшеничний і можебути небезпечним для хворих на целіакію (глютенову ентеропатію).Цей лікарський засіб містить 0,02 г цукру кристалічного. Призастосуванні відповідно до рекомендованих доз з кожною дозою в організмпотрапляє до 0,02 г цукру кристалічного. Це є небезпечним для осіб з уродженоюнепереносимістю фруктози, глюкозним/галактозним синдромом мальабсорбції абосахарозо/ізомальтазним дефіцитом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних щодо будь-яких несприятливих взаємодійГлаувенту з лікарськими засобами немає. Його можна комбінувати з антибіотиками,хіміотерапевтичними засобами та іншими лікарськими засобами. Умови та термін зберігання. Зберігатив оригінальній упаковці, у сухому і захищеному від світла місці при температуріне вище 25°С. Зберігати в недоступних для дітей місцях. Термінпридатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z