Загружается, подождите...

Гінкофар (Ginkofar)


основні фізико-хімічні властивості: округлі, двоопуклі, таблетки, вкритіоболонкою світло-коричневого кольору із можливими вкрапленнями, з гладкимиповерхнями, без пошкоджень;

склад: 1 таблетка містить 40 мг сухого екстракту з листя гінкго дволопатевого(Ginkgo bilobae fol. extr. sicc) з вмістом 24% гінкгофлавоноглікозидів (похіднікемпферолу, кверцетину, ізорамнетину) і 6% терпенових лактонів (гінкголіди A,B, C, J і білобалід А); наведена кількість екстракту відповідає вмісту 9,6 мггінкгофлавоноглікозидів в одній таблетці;допоміжні речовини: лактози моногідрат, полівінілпіролідон,поліетиленгліколь, гідроксипропілметилцелюлоза, магнію стеарат, титану діоксид(Е171), кремнію діоксид колоїдний, заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при деменції.Код АТС: N06D X02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Стандартизований екстракт гінкго дволопатевого, активатор клітинногометаболізму, сприяє відновленню морфологічної структури і функціональноїактивності клітинних мембран. Чинить антигіпоксичну дію на тканини, зокрема нанервову (покращує постачання кисню та глюкози до головного мозку, білобалід А),запобігає розвитку набряку мозку і сітківки, а також прискорює резорбціюнабряків, уповільнює вікову редукцію холінергічних рецепторів та адренергічнихα2-рецепторів, покращує здатність до навчання і запам’ятовування. Екстрактлистя гінкго дволопатевого, шляхом пригнічення PAF і збільшення еластичностіклітинної мембрани еритроцитів, покращує реологічні властивості крові. Усуваєспазм кровоносних судин і спричинює їх розширення. Проявом цього є зменшенняв’язкості крові і збільшення мікроциркуляції крові, відповідно лікарський засібпокращує коронарний і мозковий кровообіг. Компоненти екстракту листя гінкгодволопатевого нейтралізують вільні радикали і чинять нейропротекторну дію,зокрема при різного роду нейропатіях і стимулюють регенерацію аксонів руховихнервів (білобалід А).Фармакокінетика. У людини всмоктування гінкгофлавоноглікозидіввідбувається у тонкому кишечнику. Біологічна доступність терпеноїдів у людинистановить: для гінкголіду А 93-100%, гінкголіду В 79-93% і біолобаліду А -понад 70%. Після перорального прийому в дозі 50 - 300 мг максимальнаконцентрація досягається через 2-3 год., а період напіввиведення становить 2-4год. Тривалість елімінації - 24 год.

Показання для застосування. Дисциркуляторна енцефалопатія різного генезу(наслідки інсульту, черепно-мозкових травм, у похилому віці), у виглядірозладів уваги та/або пам’яті, зниження інтелектуальних властивостей, відчуттястраху, порушення сну; порушення периферичного кровообігу і мікроциркуляції, ут.ч. артеріопатії нижніх кінцівок, синдром Рейно; нейросенсорні порушення (запаморочення,дзвін у вухах, гіпоакузія, дегенерація жовтої плями пов’язана зі старінням,діабетична ретинопатія).

Спосіб застосування та дози. При дисциркуляторній енцефалопатії різногогенезу та порушеннях периферичного кровообігу рекомендовано приймати внутрішньопо 1 таблетці 3 рази на добу після їди, запиваючи невеликою кількістю рідини. Тривалість курсу лікування повинна становити 8-12 тижнів. Перші ознакипокращання настають, як правило, через 4 тижні від початку лікування. Післязавершення основного курсу лікування рекомендовано подальше застосуваннялікарського засобу по 1 таблетці 2 рази на добу після їди, запиваючи невеликоюкількістю рідини. Гінкофар добре переноситься організмом, тому його можназастосовувати протягом тривалого часу.

Побічнадія. Дужерідко можуть виникати легкі розлади з боку шлунково-кишкового тракту. В осіб зпідвищеною чутливістю можуть виникати головний біль, запаморочення та шкірніалергічні реакції (почервоніння, набряк, свербіж).

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентупрепарату. Оскільки немає достатніх даних щодо застосуванняцього лікарського засобу для лікування дітей, його не слід застосовувати удітей віком до 12 років.

Передозування. При одноразовому або багаторазовому передозуванніможуть з’явитися розлади з боку шлунково-кишкового тракту, порушення мислення,а також головний біль.Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Перед початком лікування Гінкофаром потрібноз’ясувати, чи патологічні симптоми, які зустрічаються, не є наслідком основногозахворювання, для якого необхідне специфічне лікування. Вагітність і період годуваннягруддюНевідомо про факти негативного впливу препаратів із гінкгодволопатевого на плід і новонародженого. Проте, оскільки досвід йогозастосування в період вагітності та годування груддю відсутній, потрібноретельно оцінити співвідношення користі і ризику при призначенні лікування взазначеному періоді.Вплив на здатність керувати транспортнимизасобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги. Гінкофар невпливає на здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати складнімеханізми, але у разі виникнення побічних дій з боку нервової системи, слід уникатитакої діяльності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не слід одночасно застосовувати притривалій терапії ацетилсаліциловою кислотою (аспірином), варфарином, а такожтіазидними діуретиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці,при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z