Загружается, подождите...

Сосни бруньки (Gemmae pini)


основні фізико-хімічні властивості: сухі бруньки рожево-бурого кольору зароматним смолистим запахом, гіркуваті на смак;

склад: бруньки сосни.

Форма випуску. Бруньки.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при кашлі та застуднихзахворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС R05C A19.

Фармакологічні властивості. Бруньки сосни містять ефірну олі (до складу якоївходять a- та b-пінен, карен, терпінеол, лимонен та інші терпеноїди), дубильніречовини, гірку речовину пініцикрин, каротин, кислоту аскорбінову, метильніпохідні флавоноїдів. Препарати з бруньок сосни мають відхаркувальну дію, стимулюютьсекреторну активність слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, бактерицидновпливають на патогенну мікрофлору носоглотки і ротової порожнини, маютьсечогінні та потогінні властивості.

Показання для застосування. Хронічні бронхіти.

Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) бруньок кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і нагрівають на киплячій водяній бані протягом30 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин та проціджують,залишок сировини віджимають до процідженого відвару. Об’єм відвару доводятьперевареною водою до 200 мл. Настій вживають теплим 3 - 4 рази на деньпісля їжі, попередньо збовтуючи.Дорослим і підліткам призначають по 1 столовій ложці, дітям віком 1 –12 років – від 1 чайної до 1 десертної ложки відвару на прийом.Препарат застосовують також для парових інгаляцій.Процедури проводять з використанням інгаляторів будь-якого типу 3 – 4 рази надень. Тривалість курсу лікування визначаютьіндивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості таособливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого лікувальногоефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. Нудота, альбумінурія, гематурія.Приіндивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічнихреакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

Протипоказання. Бронхіальна астма, тяжкі захворювання печінки танирок, індивідуальна непереносимість речовин, що містяться в лікарськійрослинній сировині.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місціпри кімнатній (15 – 25 °С) температурі.Термін придатності – 2 роки. Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.Приготовленийвідвар зберігають у прохолодному (8 – 15 °С) місці не більше 2-х діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z