Загружается, подождите...

Фузідерм-б (Fusiderm-v)


основні фізико-хімічні властивості: біла однорідна маса;

склад: 1 г крему містить 20 мг фузидієвої кислоти та еквівалент 1 мгбетаметазону у формі бетаметазону валерату;допоміжні речовини: вазелін медичний, спирт цетостеариловий,цетомакрогол 1000, масло мінеральне, метилпарабен, пропілпарабен, натрію цитрат(дигідрат), пропіленгліколь, вода дистильована.

Форма випуску. Крем для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматологіїактивні кортикостероїди в комбінації з антибіотиками. Код АТС D07C C01.

Фармакологічні властивості. Фузідерм-Б – комбінований препарат, якийпоєднує в собі потужну антибактеріальну дію фузидієвої кислоти та місцевупротизапальну та жарознижуючу дію бетаметазону.Фармакодинаміка. Фузидієва кислота – антибіотик, що утворюється упроцесі росту Fusidium coccineum. Порушує синтез білка мікробної клітини,залежно від дози діє бактеріостатично або бактерицидно. Препарат справляєпотужну антибактеріальну дію на широке коло грампозитивних мікроорганізмів –Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium minutissimum таPropionibacterium acnes, – в т.ч. на стафілококи, стійкі до дії пеніциліну,стрептоміцину, левоміцетину, еритроміцину та інших антибіотиків.Бетаметазон –глюкокортикостероїд для застосування в дерматології. При місцевому застосуваннісправляє виражену протизапальну, жарознижуючу, протиалергічну таантиексудативну дію, зменшує свербіж і синтез колагену в шкірі. Фармакокінетика. Під час місцевого застосування системна абсорбціякомпонентів препарату незначна.

Показання для застосування. Лікування запальних дерматозів за наявностібактеріальної інфекції або при високій ії ймовірності, таких як: дифузний нейродерматит, монетоподібний екзематозний дерматит, радіаційний дерматит,сонячний дерматит, себорейна екзема, контактний дерматит,контагіозне імпетиго,еритразма, червоний плескатий лишай, псоріаз (за винятком його поширеної бляшкової форми – вульгарногопсоріазу),дискоїдний червоний вовчак.

Спосіб застосування та дози. Крем необхідно наносити дорослим і дітям старше1 місяця тонким шаром на відкриті уражені ділянки шкіри 3 – 4 рази на добу, додосягнення позитивного клінічного результату. Можна застосовувати підпов´язку, в цьому випадку препарат наносять 1 - 2 рази на добу.Тривалість лікування визначає лікар залежно від типу та тяжкості захворювання ізвичайно становить 1 – 2 тижні. Не рекомендується застосовувати препарат більше3 тижнів. Тривалість курсу лікування дітей становить 5 діб.

Побічна дія. Можуть спостерігатися реакції підвищеноїчутливості у вигляді порушення пігментації, почервоніння та свербежу шкіри.

Протипоказання. Рожеві вугри (розацеа),періоральний дерматит, вірусне ураження шкіри (спричинене вірусом простогогерпесу, вітряної віспи), пошкодження шкіри, що були первинно інфіковані грибкамичи мікобактеріями туберкульозу, інфекції шкіри волосистої частини голови,підвищена чутливість до компонентів препарату, дерматози та дерматити у дітейдо 1 місяця.

Передозування. Не описано

.

Особливості застосування. Як і щодо інших топічних стероїдів, тривалезастосування препарату у великій кількості або нанесення його на великі ділянкишкіри може спричинити явища гіперкортицизму внаслідок значної системноїабсорбції. Це найбільш імовірно у немовлят або при застосуванні оклюзійноїпов’язки. У немовлят пелюшки діють подібно до оклюзійної пов’язки. Пригніченняфункції гіпофіза та надниркових залоз має оборотний характер з швидкоюнормалізацією стану після переривання курсу стероїдної терапії. Тривале та інтенсивне лікування активними ГКС може спричинити атрофічнізміни шкіри (атрофічні стрії, витончення шкіри та розширення поверхневихкровоносних судин), особливо під час застосування оклюзійної пов’язки. У разі розвинення реакцій гіперчутливості застосування препарату требанегайно припинити. Під час лікування контагіозного імпетиго не слід видалятикірочку перед нанесенням крему.За необхідності потрібно зробити розріз та дренування інфікованогоураження шкіри до початку застосування Фузідерму-Б.Наноситипрепарат на шкіру навколо очей потрібно з обережністю, уникаючи потрапляннякрему в очі, тому що це може спричинити подразнення кон’юнктиви або приступглаукоми.Застосування Фузідерму-Б в періоди вагітності та лактації можливо лишеу випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик дляплоду та дитини.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі нижче 25°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z