Загружается, подождите...

Фурагін (Furagin)


міжнародна та хімічна назви: furazidin; N[β-(5–нітрофурил-2)-акриліден]-1-аміногідантоїн;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки, не вкритіоболонкою, жовто-оранжевого кольору, з розподільчою борозенкою на одному боці;

склад: 1 таблетка містить фуразидину (фурагіну) 50 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кислота стеаринова, кремніюдіоксид колоїдний, пудра цукрова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Код АТС J01X E03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Препарат є похідним 5-нiтрофурановогоряду. Має досить широкий спектр антитибактеріальної дії, поширеної на грампозитивніта грамнегативні мікроорганізми, включаючи штами, що продукуютьβ-лактамази: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae,Streptococcus agalactiae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans,стрептококи груп C, F, G. Серед грамнегативних мікроорганізмів до фуразидинучутливі: Bordetella pertussis, Bordetella parapertissis, Campylobacter jejuni,Escherichia coli, Gardnerella vaginalis, Haemophillus influenzae, Haemophillusparainfluenzae, Haemophillus ducreyi, Legionella pneumophila, Moraxellacatarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Shigella spp., Salmonella spp., Yersiniaspp. Чутливі анаероби: Bacteroides bivius, Clostridium perfringens,Peptostreptococcus spp. До фуразидину чутливі: Borrelia burgdorferi, Chlamydiatrachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Treponema pallidum, Ureaplasma urealyticum,Toxoplasma gondii, Helicobacter pylori. Фурагін проявляє сильнішу активність, ніж деякі антибіотики, щодоEscherichia coli, Аerobacter aerogenes, Bact. Citrovorum, Proteus mirabilis,Proteus morgani.Відносно стафілококів Фурагін є найбільш активним препаратом з класунітрофуранів.Як похідний 5-нітрофурану Фурагін діє на багато ферментів, які берутьучасть у транспорті кисню в клітинах, чутливих до препарату мікроорганізмів.Мінімальна бактеріостатична концентрація Фурагіну (1 мкг/мл) у 10 - 20 разівнижча, ніж інших похідних нітрофурану. Препарат не діє на Pseudomonasaeruginosa. Фармакокінетика. Фуразидин добре всмоктується з травної системи шляхомзвичайної дифузії, переважно у підвздошній кишці, зв’язується з білкамисироватки. Максимальної концентрації досягається через 30 хв після прийомупрепарату, цей рівень утримується майже 1 год, а потім повільно знижується.Середній час напіврозпаду – приблизно 1 год, бактеріостатична концентраціяутримується протягом 8 - 12 год. Від 8 до 13% застосованої дози виділяється зсечею, при тому ж середній рівень концентрації препарату в сечі дуже перевищуєбактеріостатичний рівень. Найбільшу активність фуразидин проявляє у кисломусередовищі, в лужному середовищі прискорюється виділення з організму з сечею,що призводить до зниження терапевтичного ефекту.

Показання для застосування. Лікування інфекційно-запальних захворювань,спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами: гостре та хронічнезапалення сечових шляхів та простати; інфекції урогенітальних шляхів, у томучислі після хірургічних операцій; профілактика рецидивуючих інфекцій сечовоїсистеми.

Спосіб застосування та дози. Таблетки слід приймати разом з їжею, якамістить білки.Дорослі: перший день лікування – по 2 таблетки (100 мг) 4 рази на добу,наступні дні – по 2 таблетки (100 мг) 3 рази на добу.Діти старше 5 років (маса тіла від 20 кг): 5 - 7 мг/кг маси тіла надобу.Курс лікування – 7 - 8 днів залежно від його ефективності і тяжкостізахворювання, а також від функційного стану нирок. За необхідності курслікування можна повторити через 10 - 15 днів.

Побічна дія. Анорексія, нудота, блювання, біль у животі, запор;порушення функції печінки; запаморочення, сонливість, порушення зору; алергічніреакції (шкірний свербіж, папульозні висипання); дуже рідко - полінейропатія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату. Ниркова недостатність; полінейропатія (у тому числі діабетична);недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Вагітність, лактація. Діти до 5років (маса тіла до 20 кг).

Передозування. Симптоми: головний біль, запаморочення, депресії, психози, периферичнийполіневрит, алергічні реакції (кропив’янка, набряк, астма), нудота, блювання,мегалобластична або гемолітична анемія у осіб з недостатністюглюкозо-6-фосфатдегідрогенази.Лікування. Промивання шлунка. У тяжких випадках проводиться діаліз.Симптоматична терапія.

Особливості застосування. З обережністю слід призначатиФурагін хворим на цукровий діабет, оскільки на фоні застосування препаратуможуть з’явитися симптоми полінейропатії, а також при захворюваннях центральноїнервової системи.Не слід призначати Фурагін при уросепсисі, а також приінфекційному ураженні паренхіми нирок.Під час застосування Фурагіну можуть спостерігатисяхибнопозитивні результати визначення глюкози у сечі з використанням розчинівБенедикта і Фелінга. Результати визначення глюкози у сечі, які виконані ензиматичнимиметодами, залишаються вірними.Під час тривалого лікування Фурагіном слід періодичноконтролювати рівень лейкоцитів у крові, а також показники функції печінки інирок.Для профілактики невритів при тривалому застосуваннінеобхідно приймати вітаміни групи В.Для запобігання побічних ефектів призначають великукількість рідини, вітаміни групи В і антигістамінні засоби.Вплив на здатність керувати автотранспортом і працювати зіскладними механізмами.Фурагін впливає на швидкість психомоторних реакцій, томуйого не можна призначати пацієнтам, діяльність яких потребує підвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасномузастосуванні Фурагіну і налідиксової кислоти відмічається зменшеннябактеріостатичної дії Фурагіну. При одночасному застосуванні Фурагіну таурикозуричних препаратів (пробенецид, сульфінпіразон) зменшується виведенняфуразидину з сечею, що призводить до зниження його терапевтичного ефекту. Цеможе призвести до кумуляції фуразидину в організмі і підвищення токсичностіФурагіну.При одночасному застосуванні Фурагіну і антацидів, щомістять магнію трисилікат, зменшується абсорбція Фурагіну.Посилює пригнічення кровотворення при одночасномузастосуванні з хлорамфеніколом і ристоміцином.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термінпридатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z