Загружается, подождите...

Фунголон (Fungolon)


міжнародна та хімічна назви: fluconazole*; 2-(2,4-дифлуорфеніл)-1,3-біс (1Н-1,2,4-триазол-1-іл)-пропранолол;

основні фізико-хімічні властивості: капсули білого кольору, розмір №1;

склад: 1 капсула містить флуконазолу 150 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований,кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; капсула: желатин, титану діоксид(Е171).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для системного застосування.Похідні триазолу.Код АТС: J02A C01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Флуконазол є пероральнимсинтетичним біс-триазольним протигрибковим препаратом, високоспецифічним інгібіторомзв’язаної з цитохромом Р450 монооксигенази, ланосеролом-14-альфа-деметилази.Флуконазол зупиняє процес перетворення ланостеролу клітини грибка вмембранний ліпід – ергостерол, завдяки чому збільшується проникність мембраниклітини та пригнічується ріст і реплікація.На відміну від кетоконазолу, флуконазол є високоселективним дляферментів цитохрому Р450 клітин грибка і не пригнічує ці ферменти в органахссавців після прийому одноразової дози 150 мг. У порівнянні з іншими азолами,наприклад з інтраконазолом, клотримазолом, еконазолом і кетоназолом, флуконазол– найменший інгібітор залежних від цитохрому Р450 окисних процесів у мікросомахпечінкових клітин людини. Фунгістатична дія флуконазолу виявляється відносноCryptococcus neoformans і Candida sp., Aspergillus flavus, Aspergillusfumsgatus, Blastomyces dermatitidis, Coccidioides immitis, Histoplasmacapsulatum.Стійкість відносно флуконазолу виявляється дуже рідко.Фармакокінетика. Після перорального прийому флуконазол, не повністюзв’язаний, розподіляється в тканинах і рідинах тіла. Максимальні плазмовіконцентрації препарату досягаються протягом 2-ї години після пероральногоприйому 150 мг і становлять 2,5-3,5 мл/л, концентрації флуконазолу упіхвововому секреті подібні до плазмових; постійні концентрації досягаютьсячерез 8 годин після перорального прийому і залишаються на тому рівні мінімум 24години.Флуконазол має низьку афінність відносно білків плазми (зв’язування на11-12%), і слабкі зміни плазмових концентрацій незначною мірою впливають найого фармакологічний або терапевтичний ефект. Біологічний період напівжиттяпрепарату в плазмі становить приблизно 30 годин (20-50) після пероральногоприйому.Плазмові концентрації флуконазолу після перорального прийому становитьприблизно 90% концентрації, отриманої після внутрішньовенного введення.Препарат добре резорбується через шлунок у хворих з нормальною тазниженою кислотністю шлункового вмісту, і на цю резорбцію не впливає одночаснийприйом їжі.Незалежно від способу введення, дози і тривалості прийому, концентраціїфлуконазолу в слині та мокротинні ідентичні плазмовій або не набагато вище її. У хворих на мікотичний менінгіт концентрації флуконазолу в церебральнійрідині становлять близько 80% від плазмової концентрації. У здорових людей флуконазол екскретується головним чином через нирки,при цьому 80% введеної дози виводиться із сечею в незміненому вигляді та 11% -у вигляді метаболітів. Фармакокінетика флуконазолу суттєво залежить від станупечінкової функції. При цьому є обернено пропорційна залежність між часомнапівелімінації і кліренсом креатиніну. Після 3 годинного гемодіалізу плазмовіконцентрації препарату знижуються приблизно на 50%.Флуконазол не чинить несприятливого впливу на імунну систему, і йогоможна застосовувати для лікування хворих з імунодефіцитними станами.

Показання для застосування. Генітальний кандидоз: гострий і рекурентний піхвовий кандидоз, а такожпрофілактика рецидивів (три і більше рецидивів на рік); кандидозний баланіт.Дерматомікози, в тому числі tinea pedis, tinea corporis, tinea cruris,tinea versicolor, tinea unguium (оніхомікози); кандидоз шкіри.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально.Дорослігенітальний кандидоз: одноразово 150 мг; з метою запобігання рецидиву по150 мг 1 раз на місяць, звичайно протягом 4-12 місяців; при кандидозномубаланіті - одноразово 150 мг;дерматомікози: Tinea pedis, tinea corporis, tinea cruris і при шкірнихінфекціях, заподіяних С. albicans, застосовується доза по 150 мг 1 раз на тижденьабо 50 мг 1 раз на добу. Для лікування Tinea versicolor рекомендована доза 50мг 1 раз на добу або 300 мг 1 раз на тиждень. Тривалість лікування - 2-4 тижні.При оніхомікозах рук і ніг - по 150 мг раз на тиждень протягом 6-12 місяців;ДітиЛікар визначає, чи показана дана лікарська форма дітям і чи можливо їїзастосування в зазначених дозах. Фунголон® застосовується 1 раз надобу. Для запобігання грибковим інфекціям у хворих з порушеною імунною системою- 3-12 мг/кг/добу, залежно від ступеня нейтропенії.Відносно дітей з хронічною нирковою недостатністю при призначенні дозинеобхідно враховувати кліренс креатиніну.Хворі похилого вікуЯкщо порушень кліренсу креатиніну немає, застосовуються звичайні дозидля дорослих, наведені вище. Дозування для хворих з порушеною нирковою функцієюДля лікування хворих з порушеною нирковою функцією застосовуєтьсяпочаткова доза Фунголону® 50 - 400 мг. Після цієї дози навантаженнядобова доза визначається в такий спосіб: Кліренс креатиніну (мл/хв) Відсоток від рекомендованої дози >50 100% 21-50 50% 11-20 25% Хворі, які перебувають на регулярному гемодіализі Одна рекомендована доза після кожного діалізу Залежно від клінічних показників може виникнути необхідністьзмінити дозування препарату. Якщо сироватковий креатинін - єдиний доступнийпоказник ниркової функції, для визначення кліренсу креатиніну застосовують такуформулу:

Чоловіки: маса тіла (кг) х (140-вік)_______________ .72 х сироватковий креатинін (мг/100мл)

Жінки: 0.85 х верхні значення.

Побічна дія.При застосуванні дози 150 мг лікування Фунголоном®звичайно переноситься добре.Можлива поява небажаних реакцій з бокушлунково-кишкового тракту – болі в животі, діарея,нудота і блювання. Під час лікування можуть виникнути слабо виражені та минущіасимптоматичні підвищення значень печінкових ферментів. Дуже рідкоспостерігаються більш тяжкі відхилення печінкових показників, особливо у хворихз порушеною функцією печінки, які вимагають спостереження. Підвищення значеньсироваткових трансаміназ найбільш часто спостерігається при одночасномузастосуванні Фунголону® і таких гепатотоксичних препаратів, якрифампіцин, фенітоїн, ізоніазид, вальпроєва кислота або пероральні протидіабетичнізасоби, похідні сульфанілсечовини;центральної нервової системи - дуже рідко можливіголовний біль і судоми;кровотворної системи - лейкопенія, тромбоцитопенія.Рідко виникають шкірні висипи та анафілаксія.

Протипоказання. Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якоїдопоміжної речовини препарату, а також до будь-яких азолів. Дитячий вік до 6років (для даної лікарської форми).

Передозування. У випадку передозування застосовуєтьсясимптоматичне лікування і промивання шлунка.Фунголон® виводиться головним чином ізсечею; посилення діурезу збільшуєшвидкість елімінації. Тригодинний гемодіаліз знижуєрівень препарату в плазмі приблизно на 50 %.

Особливості застосування. Незважаючи на те, що Фунголон®рідко зв’язують з гепатотоксичністю. Хворих із порушеннями результатівпечінкових проб під час лікування Фунголоном®, необхідно обстежитивідносно ушкоджень печінки. Лікування відміняють, якщо виникають симптомирозвитку захворювань печінки, які можна пов’язати з цим лікуванням.За хворими, у яких виникають шкірні висипи під часлікування Фунголоном®, необхідно ретельно спостерігати і припрогресуючому розвитку шкірних симптомів препарат слід відмінити.Препарат містить лактозу, тому його не слідпризначати хворим з лактазною недостатністю, галактоземією абоглюкозно-галактозним синдромом мальабсорбції. Застосування препарату в період вагітності нерекомендується. Призначається у виняткових випадках за суворої необхідності. Фунголон® виводиться з материнським молокому концентраціях, близьких до плазмових. Тому в період лактації годування груддюслід тимчасово припинити. Фунголон® не впливає на швидкість реакцій, тому його можнапризначати особам, які керують транспортними засобами, та оператораммеханізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі Фунголону®і пероральних препаратів сульфанілсечовини необхідно стежити за концентрацієюглюкози в крові та, якщо необхідно, коректувати дози протидіабетичних засобів.При одночасному застосуванні Фунголону® і антикоагулянтівкумаринового типу необхідно ретельно стежити за протромбіновим часом черезнебезпеку його подовження. При одночасному прийомі циклоспорину і Фунголону®можливо підвищення сироваткової концентрації першого. Не допускаєтьсякомбінація Фунголону® з цизапридом через високий ризик появишлуночкових порушень ритму. Слід враховувати, що метаболізм Фунголону®підвищується при його одночасному прийомі з рифампіцином, що вимагає збільшенняйого дози. При одночасному застосуванні із циметидином сироваткова концентраціяФунголону® знижується, а з гідрохлортіазидом - підвищується.Одночасне застосування Фунголону® і варфарину призводить доподовження протромбінового часу. Фунголон® підвищує період напівжиття теофіліну, толбутаміну,зидовудину і фенітоїну, що вимагає спостереження за хворими під часкомбінованого застосування цих препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігатипри температурі не вище25ºС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці!Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z