Загружается, подождите...

Фугентин (Fugentin)


основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або трохи жовтувата прозорарідина;

склад: 1 мл крапель містить гентаміцину сульфату 1 мг, кислоти фузидієвої(фузидину) 20 мг;допоміжні речовини: ніпагін, вода очищена, 1,2-пропіленгліколь.

Форма випуску. Краплі вушні/назальні .

Фармакотерапевтична група. Препарати, які застосовуються в отології.Комбіновані протимікробні засоби. Код АТС S02A A30.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діючоюосновою препарату є антибіотики гентаміцину сульфат та фузидин.Гентаміцину сульфат характеризується широким спектром антимікробноїдії: активний відносно більшості грамнегативних і грампозитивнихмікроорганізмів (Pseudomonas aeruginosa, E.coli, Proteus spp., Klebsiella spp.,Serratia spp., Salmonella spp., Staphylococcus, у тому числі полірезистентнихштамів). Помірно активний відносно стафілококів різних видів. Фузидин, завдяки своєму вузькому антибактеріальномуспектру, посилює дію гентаміцину відносно стафілококів (у тому числі стійких доінших антибіотиків), він активний також відносно коринебактерій,пептостафілококів, пептострептококів, пропіонібактерій, клостридій та ін. Фармакокінетика. При місцевому застосуванні практично не абсорбується іне виявляє системної дії.

Показання для застосування.Гнійно-запальні захворювання вуха (зовнішній отит, євстахіїт), горла(хронічний тонзиліт), носа (риніт) та його придаткових пазух (гострий іхронічний синусит, гайморит, фронтит); профілактика інфекційних ускладнень приоперативних втручаннях на придаткових пазухах носа.

Спосіб застосування та дози.Краплі “Фугентин” застосовують місцево.При гнійно-запальних захворюваннях вуха (зовнішнійотит) препарат закапують дорослим по 2-5 крапель, дітям старше 3 років по 1-2краплі 3 рази на день або закладають у вухо тампон, змочений препаратом; пририніті – закапують у кожний носовий хід дорослим по 2-3 краплі, дітям – по 1-2краплі 3 рази на день. При запальних захворюваннях придаткових пазух носавводять по 1,5-5 мл препарату в порожнину пазухи після попередньої санаціїшляхом проколу. При хронічному тонзиліті 2-3 мл препарату розчиняють в 100-200мл дистильованої води або ізотонічного розчину натрію хлориду і промиваютьлакуни, вводячи в їхнє устя спеціальний шприц з довгою зігнутою канюлею.Курс лікування – 4-5 днів.

Побічна дія.В окремих випадках можливі алергічні реакції (шкірнівисипи), при виникненні яких препарат відміняють і розпочинаютьдесенсибілізуючу терапію. Іноді при нанесенні препарату на слизову оболонкуспостерігається легке печіння, яке швидко проходить і не заважає продовженнюлікування.

Протипоказання.Препарат протипоказаний хворим з підвищеноючутливістю до фузидину та гентаміцину. Його не слід вводити у зовнішнійслуховий хід при порушенні цілісності барабанної перетинки.

Передозування. Випадки передозування не відмічалися.

Особливості застосування. При необхідності застосування препарату в періодвагітності і лактації слід оцінити очікувану користь для матері і потенційнийризик для плода (дитини).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами невиявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності- 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z