Загружается, подождите...

Глоду плоди (Fructus srataegi)


міжнародна назва: Сrataegus;

основні фізико-хімічні властивості: плоди яблуковидні, від шаровидної доеліпсоїдальної форми, тверді, зморшкуваті, довжиною 6-14 мм, шириною 5-11 мм,зверху з кільцеподібною оторочкою, утвореною усохлими чашелистиками. У м’якотіплоду знаходяться 1-5 дерев’янистих кісточок, неправильної трикутної, овальноїабо стиснутої з боків форми. Поверхня кісточок ямчасто-зморшкувата абоборозновидна по спинці. Колір плодів - від жовто-орнжевого табурувато-червоного до темно-бурого або чорного, іноді з білуватим налітомцукру, що викристалізувався. Запах відсутній. Смак солодкуватий;

склад: плоди глоду згладженого [Сratаegus laevigata (Poir.) DC.], колючого(C.oxyacantha sensu Pojark.) та інших видів.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічний засіб. Код АТС CO1E BO4.

Фармакологічні властивості.Плоди глоду містять аміни (холін, ацетилхолін),бета-каротин, вітамін К, антоціани, цукри, кверцетин, стерини, флавоноли,кислоту аскорбінову, пектини, сорбіт та ін.Препарати із плодів глоду посилюють кровопостачання в коронарних судинахсерця і в судинах мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів,незначною мірою посилюють скорочення серцевого м'яза і зменшують збудливістьостаннього, мають заспокійливу дію. нормалізують артеріальний тиск. Препаратмалотоксичний, в організмі не кумулює.

Показання для застосування. Препарати із плодів глоду призначають при функціональних розладахсерцевої діяльності, ангіоневрозах. а також (як доповнення до базисної терапії)при легких формах миготливої аритмії і пароксизмальної тахікардії.

Спосіб застосування та дози.16 г (1 столова ложка) плодів кладуть в емальованийпосуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип'яченої води, закривають кришкоюі нагрівають у гарячій воді (на водяній бані) 15 хв, охолоджують 45 хв прикімнатній температурі, проціджують, і сировину, що залишилася, віджимають допроцідженого настою. Об'єм одержаного настою доводять кип'яченою водою допочаткового об'єму (200 мл). Дорослі і підлітки приймають внутрішньо по 1/3-1/2склянки 2-3 рази в день до їжі. Тривалість прийому зумовлена формою івираженістю захворювання, досягнутим ефектом, характером терапії (моно - абокомплексна).

Побічна дія. Сонливість, уповільнення пульсу.

Протипоказання. Виражені артеріальна гіпотензія і брадикардія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

Передозування.При передозуванні препарату із плодів глоду виникають сонливість,уповільнення пульсу.

Умови та термін зберігання.Зберігають у сухому, захищеному від світла місці, приготовлений настій- у прохолодному місці не більше2-х діб. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z