Загружается, подождите...

Горобини плоди (Fructus sorbіaucupariae)


міжнародна назва: Sorbus aucuparia;

основні фізико-хімічні властивості: зібрані в періодповного дозрівання івисушені плоди дикорослого і культивуємого дерева (рідше кущі) горобини плодів- Sorbus aucuparia L. род. трояндових-Rosaceae.

склад: 1 пачкамістить горобини плодів 100 г.

Форма випуску.Плоди.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси. Код АТСА16АХ10 **.

Фармакологічні властивості. Препарати з горобини плодів мають в’яжучу, сечогінну, жовчогінну,кровоспинну дію. Горобини плоди містять аскорбінову кислоту, вітаміни Р, К,каротин, органічні кислоти (лимонна, яблучна, сорбінова), пектинові сполуки,гіркі речовини, спирт сорбіт, сорбозу; у насінні містяться глікозид амигдалін,жирна олія.

Показання для застосування. Горобини плоди у лікарських формах призначають для профілактики талікування цинги, а також використовують як сечогінний та кровоспинний засіб,при гіпертонічній хворобі, при хворобах печінки та геморої.

Спосіб застосування та дози. 10 г плодів (1 столова ложка) кладуть в емальований посуд, заливають200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і нагрівають укиплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин, охолоджують при кімнатнійтемпературі 45 хвилин, проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають допроцідженого настою, і об’єм останнього доводять кип’яченою водою допочаткового об’єму 200 мл. Дорослі приймають внутрішньо по 1/4 склянки, 2-3рази на день, діти приймають внутрішньо по 1-2 столовій ложці 2-3 рази на день.Курс лікування залежить від характеру захворювання, його вираженості, характерукомплексної терапії.

Побічна дія. Невстановлена.

Протипоказання. Відсутні.

Передозування. Відсутнє.

Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.2

Умови та строки зберігання. Горобини плоди зберігають у сухому місці при кімнатній (15-25 °С) температурі.Приготовлений відвар зберігають у прохолодному ( 8-15 ° С ) місці небільше 2-х діб.Термін придатності. 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z