Загружается, подождите...

Глодуплоди (Fructus crataegi)

міжнародна назва. Crataegus L;основні фізико-хімічні властивості:плоди яблукоподібні, від кулястої до еліпсоїдальної форми, тверді, зморшкуваті,довжиною 6-14 мм, шириною 5-11 мм, зверху з кільцевою оторочкою, утвореноюусохлими чашолистками. Колір плодів - від жовто-оранжевого і бурувато-червоногодо темно-бурого або чорного, іноді з білуватим нальотом цукру, щовикристалізувався. Запах відсутній. Смак солодкуватий;склад: 1 пачка містить 50 г плодівглоду.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати.Код АТС С01ЕВ04.

Фармакологічні властивості.Препаратиіз плодів глоду посилюють кровопостачання в коронарних судинах серця і всудинах мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів, трохипосилюють скорочення серцевого м’яза і зменшують збудливість останнього, маютьзаспокійливу дію, нормалізують артеріальний тиск. Препарат малотоксичний, ворганізмі не кумулює.

Показання для застосування:-функціональні розлади серцевоїдіяльності, ангіоневрози;-миготлива аритмія, пароксизмальнатахікардія (при легких формах як доповнення долікування основними антиаритмічнимипрепаратами);-гіпертонічна хвороба;- артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози. 16 г (1 столова ложка)плодів вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл 1 склянка перевареноїводи кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водянійбані 30 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин, проціджують,залишок віджимають до процідженого відвару. Відвар доводять перевареною водоюдо 200 мл. Приймають внутрішньо в теплому вигляді по 1/3-1/2 склянки 2-3 разина день. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

Побічна дія. Можливі реакції підвищеноїчутливості.

Протипоказання. Виражені артеріальнагіпотензія і брадикардія, підвищена чутливість до препаратів глоду.

Передозування. При значному перевищеннірекомендованих доз препаратів глоду виникають сонливість, сповільнення пульсу.У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити негайнихзаходів симптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічнимстаном хворого).

Особливості застосування.Застосування препарату вперіоди вагітності та лактаціїПитання щодо призначення препаратівглоду вагітним жінкам і матерям-годувальницям доцільно вирішувати з урахуваннямспіввідношення необхідності лікування для жінки та потенційної небезпечностіпрепарату для дитини.Вплив на здатність керуватиавтомобілем та роботу з механічними пристроямиУ період лікування препаратамиглоду пацієнтам слід утримуватись від керування транспортними засобами тароботи з потенційно-небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не вивчалась.

Умови та термін зберігання.Плодизберігають у сухому, прохолодному (при температурі 8-15 °С, вологості 30-40%),захищеному від світла та недоступному для дітей місці, приготовлений відвар - упрохолодному місці не більше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z