Загружается, подождите...

Кропупахучого плоди (Fructus anethigraveolentis)


міжнародна назва: Anethum Graveolens;

основні фізико-хімічні властивості: окремі напівплодики (мерикарпії), інодіцілісні плоди (вислоплодники) довжиною 3-7 мм, шириною 1,5-4 мм. Колір плодівзеленкувато-бурий або бурий. Запах сильний ароматний. Смак солодкувато-пряний,трохи пекучий.

склад: кропу пахучого плоди 100%.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний та вітрогонний засіб. Код АТС А 02Х.

Фармакологічні властивості. Препарати із плодів кропу, які містятьефірну та жирну олії, азотисті речовини, фітонциди, цукри, каротин, флавоноїди,вітамін С, підвищують секрецію травних залоз, виявляють жовчогінну,спазмолітичну, діуретичну та вітрогонну дію, регулюють моторику кишечнику,мають відхаркувальні властивості.

Показання для застосування. Застосовують як відхаркувальний засіб призахворюваннях дихальних шляхів, а також як спазмолітичний та вітрогоннийпрепарат (метеоризм, диспепсії).

Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) сировини кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води,закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин.Охолоджують при кімнатній температурі протягом 45 хвилин і проціджують. Залишоксировини віджимають, об'єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200мл.Приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1/3-1/2склянки 2-3 рази на день після їжі. При захворюваннях верхніх дихальних шляхівприймають по 1/2- 1 столовій ложці 4-5 разів на день. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Побічна дія. Відсутня.

Протипоказання. Не встановлені.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Досвіду застосування кропу пахучого плодів у дітейнедостатньо, тому його застосовують за рекомендацією лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджена.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла та недоступному длядітей місці, при кімнатній температурі (15-25°С). Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z