Загружается, подождите...

Кропу плоди (Fructus anethi)


міжнародна назва: Anethum graveolens;

основні фізико-хімічні властивості

: дозрілі та висушені плоди Кропу /Anethum qraveolens L./, колір плодів -зеленувато-бурий або бурий, ребер – жовтувато-бурий. Запах сильний, ароматний.Солодкувато-пряні на смак, злегка пекучі.

склад

:1 пачка містить кропу плодів 50 г.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб, вітрогонний засіб.Код АТС А02Х.

Фармакологічні властивості. Плоди кропу виявляють широкий спектрфармакологічної активності, зумовленої присутністю комплексу біологічноактивних речовин.

Показання для застосування. Застосовують як вітрогонний (метеоризм, диспепсії)і спазмолітичний засіб при статичному стані травного тракту, а також яквідхаркувальний засіб при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) сировини кладуть в емальованийпосуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закриваютькришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин. Охолоджуютьпри кімнатній температурі протягом 45 хвилин і проціджують. Сировину, щозалишилася, віджимають, об’єм одержаного настою доводять перевареною водою до200 мл.Приймають внутрішньо, натщесерце, у теплому вигляді, по 1/5склянки, 2-3 рази на день.При захворюваннях верхніх дихальних шляхів приймають по 1/2–1 столовійложці, 4-5 разів на день. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.Дітям з раннього віку Кропу плоди призначають як спазмолітичний івітрогонний засіб при метеоризмі, диспепсії, а також як відхаркувальний засіб.Настій (1 столова ложка плодів на 2 склянки окропу) застосовують натще, по 1/2або 1/3 склянки, 2-3 рази на добу.

Побічна дія. При застосуванні у рекомендованих дозах невстановлена.

Протипоказання. Не виявлені.

Передозування. Не спостерігалось.

Особливості застосування. Перед вживанням приготовлений настійіз Кропуплодів рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні у рекомендованих дозах невиявлена.

Умови та термін зберігання. Кропу плоди зберігають в недоступному для дітей,сухому місці, при кімнатній (15-25 °С) температурі.Приготовлений настій зберігають у прохолодному (8-15 ºС ) місці,не більше 2 діб.Термін зберігання. 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z