Загружается, подождите...

Крушини кора (Frangulaecortex)


основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина:шматочки кори різної форми, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм;колір кори з зовнішньої сторони темно-бурий, сіро-бурий, темно-сірий або сірий,з внутрішньої – жовтувато-оранжевий або червонувато-бурий; запах слабий; смакгіркуватий;порошок крупний: шматочки кори різної формитемно-бурого, сіро-бурого, темно-сірого, сірого, жовтувато-оранжевого абочервонувато-бурого кольору, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм;запах слабий; смак гіркуватий;

склад: крушини кора.

Форма випуску. Кора.

Фармакотерапевтична група. Проноснізасоби. КодАТС А06А В07.

Фармакологічні властивості. Кора крушини міститьантраглікозиди, геніни (емодин, ізоемодин, хризофанол), вільні антраноли,глікозиди тритерпенові, речовини смолисті, сліди дубильних речовин. Цейкомплекс біологічно активних речовин має м’яку проносну дію, механізм якоїполягає у здатності водних витяжок кори крушини посилювати перистальтикутовстої кишки, не подразнюючи слизової оболонки і не впливаючи на тонкийкишечник. Послаблююча дія настає через 8-12 годин після приймання.

Показання для застосування. Атонія кишечнику, звичнізапори.

Спосіб застосування та дози. 10 г (1 столова ложка)кори вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 стакан) гарячоїкип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого відвару. Об’єм відвару доводять кип’яченою водою до 200 мл.Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2 склянки на ніч. Діти, старше 12років, залежно від віку – по 1/4–1/3 склянки на ніч. Перед вживанням відваррекомендується збовтувати.2 фільтр-пакети вміщують в скляний абоемальований посуд, заливають 100 мл (1/2 склянки) окропу, закривають інастоюють 15-20 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 100 мл на ніч. Діти,старше 12 років, залежно від віку – по 1/4–1/3 склянки на ніч.Тривалість курсу лікування визначаєтьсялікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостейперебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту іпереносимості препарату.

Побічна дія. При тривалому застосуванніможуть розвинутися діарея з метаболічними порушеннями, дегідратація, зниженняфункції ферментів кишечнику, атонія товстого кишечнику, колікоподібні болі;можливий розвиток алергічних реакцій.

Протипоказання. Запори неврогенного таендокринного походження, спастичні запори, кишкова непрохідність, кровотечі,синдром “гострого” живота, апендицит, гострий гастроентероколіт, інші запальні процесиу черевній порожнині, гострі пропасні стани; діти до 12 років; жінки у періодвагітності та годування груддю.

Передозування. При передозуванні можливіколікоподібні болі у животі, тенезми, відчуття дискомфорту. При появі вказанихсимптомів припинити прийом препарату.

Особливості застосування. Тривалий прийом препаратупризводить до звикання та ослаблення або відсутності проносного ефекту. Щобзапобігти звиканню доцільно чергувати з іншими проносними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлену воднувитяжку – у прохолодному (8 - 15˚С) місці не більше 2 діб. Термінзберігання - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z