Загружается, подождите...

Фотил (Fotil)


основні фізико-хімічнівластивості: прозора,без запаху, гіркувата, безбарвна водяниста речовина;склад: 1 мл крапель містить пілокарпінугідрохлориду - 20 мг; тимололу малеат у перерахунку на тимолол- 5 мг; в 1 мл -36 крапель; 1 крапля містить тимололу 0,14 мг, пілокарпіну гідрохлориду 0,56мг;допоміжніречовини: бензалконію хлорид ; кислота лимонна (моногідрат);натрію цитрат;гіпромелоза; вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що діють на органи чуття. Протиглаукомніі міотичні засоби. Код АТС SO1E В51.

Фармакологічні властивості:Фармакодинаміка.Очні краплі “Фотил” містять дві активні речовини.Пілокарпін стимулює м-холінорецептори, знижує внутрішньоочний тиск, зумовлюєміоз і спазм акомодації. Зменшення внутрішньоочного тиску досягаєтьсяскороченням циліарного м’яза й гладеньких волокон колового м’яза райдужноїоболонки ока, яке супроводжується розширенням кута передньої камери ока йфізично змінює організацію трабекулярної тканини, полегшуючи таким чиномвідплив водянистої вологи.Тимолол є бета-блокатором, що запобігає зв’язуваннюсимпатоміметичних нейромедіаторів з b1 - b2- адренорецепторами. Він добрепроникає через рогівку. Зменшує внутрішньоочний тиск, знижує продукціювнутрішньоочної вологи. Діє на b2-адренорецептори у війчастому тілі. За рахуноккомбінації пілокарпіну та тимололу досягається адитивний ефект зниженнявнутрішньоочного тиску.Спектр дії.На додаток до зменшення внутрішньоочного тиску пілокарпінзумовлює міоз і спазм акомодації (на 1 – 2 години), коли спричинює скороченнявійчастого тіла й м’яза зіничного сфінктера. Спазму акомодації та міозудосягають за 10 хвилин після закапування.Тимолол використовують для лікування при підвищеномукров’яному тиску й стенокардії, але головним чином – при глаукомі. За данимидоклінічних досліджень, він не впливає на кровотік у сітківці. На відміну відінших бета-блокаторів, тимолол не зумовлює вираженого симпатоміметичного ефектуабо місцевого анестезуючого (мембраностабілізуючого). У разі закапування в окотимолол деякою мірою проникає у велике коло кровообігу (крізь кон’юнктиву йслизову оболонку носа) та травний канал.Це може призвести до небажаних системних побічнихефектів, особливо серцево-судинних та респіраторних.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання для застосування.- Відкритокутова й закритокутова глаукома;- афакічна глаукома;- вторинна глаукома;- підвищення внутрішньоочного тиску після операціїна оці;- глаукома після операції з приводу катаракти;- підвищений внутрішньоочний тиск, щосупроводжується ризиком ураження ока.

Спосіб застосування та дози.По 1 краплі в уражене око 2 рази на добу. У деякихпацієнтів під впливом препарату зниження внутрішньоочного тиску може бути стійкимчерез кілька тижнів. Тому оцінювати ефективність лікування (вимірювативнутрішньоочний тиск) треба через 4 тижні після початку лікування.Фотил недоцільно застосовувати одночасно з іншимиочними препаратами, що містять бета-блокатори. Користуватись іншими очнимикраплями треба припинити за добу до того, як почати терапію Фотилом .

Побічна дія.Місцеві реакції . Можуть виникнути: відчуття печіннята біль в оці, які швидко минають; підвищена сльозотеча; почервоніннякон’юнктиви; скроневий та супраорбітальний біль; короткозорість. Частішеспостерігаються у молодих людей на початку лікування препаратами, що містятьпілокарпін. Через міоз знижується гострота зору у разі недостатньогоосвітлення.До місцевих побічних проявів належать такожзаніміння рогівки, точковий кератит, синдром сухих очей, дерматит повік. Затривалого використання пілокарпіну й тимололу може розвинутисянесприйнятливість до цих препаратів.Системні реакції. Інколи можуть виникати: нудота,діарея, пітливість, підвищена сльозотеча, зниження кров’яного тиску,астматичний напад, серцево-судинна недостатність, аритмія.У людей літнього віку можуть спостерігатисьзапаморочення, неспокій, галюцинації, депресія. Інколи спостерігається головнийбіль, назальний застій. У рідкісних випадках - підвищена слабкість м’язів,пов’язана із симптомами міастенії (диплопія, птоз, загальна слабкість).Симптоми контактної алергії у кон’юнктиві та контактний дерматит повік.При підвищеній чутливості до препарату можутьз’явитися висипання, кропив’янка або алергічний блефарокон’юнктивіт.

Протипоказання.Гострий ірит, синусова брадикардія,атріовентрикулярна блокада II - III ступеня, декомпенсовані вади серця,кардіогенний шок, бронхіальна астма, тяжка форма хронічної обструктивної легеневоїхвороби. Фотил також протипоказаний тим, у кого підвищена чутливість добудь-якого з компонентів препарату.Передозування.Найчастішеу разі передозування парасимпатоміметичних й системних бета-блокаторівспостерігаються брадикардія, зниження кров’яного тиску, бронхоспазм.Лікування симптоматичне.Атропін можна використовувати як антидот пілокарпіну. Ізопреналін можна вводитивнутрішньовенно для лікування брадикардії або бронхоспазму, добутамін – у разі гіпотензії,препарати наперстянки, сечогінні засоби, киснетерапію – при вадах серця.Особливості застосування.Застереження для водіїв.Засіб може погіршити гостроту зору, і особливо утемряві. Насамперед це стосується водіїв автотранспорту і машиністів верстатів,які працюють в умовах поганого освітлення.У пацієнтів, які одержують пероральні бета-блокаториодночасно з очними краплями “Фотил”, мають бути досліджені їхні окремі ефекти.Через використання інших антиглаукомних засобів результативність терапіїкраплями “Фотил” може зменшуватись у разі тривалого застосування (кількароків).Контактні лінзи.Очні краплі “Фотил” містять як консервантбензалконію хлорид, який може преципітувати з м’якими контактними лінзами.Томурекомендується перед закапуванням знімати лінзи на 15 хвилин.Серцево-судинні хвороби. Збудження ЦНС можевідіграти істотну роль у підтримці в пацієнта кровообігу з порушеннямскоротливості міокарда, й інгібіція цього збудження бета-блокаторами можезумовити некомпенсовану недостатність. Використання очних крапель “Фотил” требаприпинити негайно, якщо є симптоми або ознаки серцевої недостатності. Фотилтреба застосовувати обережно у пацієнтів з цереброваскулярними розладами, якщопід час лікування ним помічено симптоми або ознаки зниження мозковогокровообігу, треба розглянути можливість призначення альтернативних засобів.Обструктивні процеси в легенях. Бета-блокатори, утому числі й Фотил, не можна призначати пацієнтам з обструктивними абобронхоспастичними хворобами легенів (астма).Цукровий діабет. Препарати, що містятьбета-блокатори, треба призначати обережно при глікемії й цукровому діабеті підчас лікування інсуліном та пероральними протиглікемічними засобами.Бета-блокада може маскувати симптоми гострої гіпоглікемії або тиріотоксикозу.Масивне оперативне втручання. Фотил треба призначатиобережно тим, у кого планується операція під загальним наркозом.Використанняу дітей.Попри численні й цілеспрямовані дослідженняефективність та безпека застосування Фотилу для лікування глаукоми у дітей невстановлено.Вагітністьі годування груддюНе було проведено цілеспрямованих досліджень впливупрепарату на організм вагітних. Очні краплі “Фотил” не слід використовувати підчас вагітності та годування груддю, якщо потенційна користь для матері не перевищуєпотенційний ризик для плода.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодія очних крапель “Фотил” з іншими лікарськимизасобами пов’язана з тимололом. Перорально введені бета-блокатори, антагоністикальцію й препарати типу резерпіну можуть спричинити адитивні побічні ефектиподібно гіпотензії та / або брадикардії. Можливі також запаморочення йнепритомність. Внутрішньовенно вводити антагоністи кальцію треба обережно тим,хто лікується бета-блокаторами, оскільки можливі порушення передсердно-шлуночковоїпровідності, лівошлуночкова недостатність і потенційно небезпечне зниженнякров’яного тиску.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурівід +2 до +8°С. Відкриту упаковку можна зберігати при кімнатній температурі. Захищативід сонячного світла. Відкриту упаковку треба використати протягом місяця.Термін придатності - 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z