Загружается, подождите...

Форте ензим (Forte enzyme)


основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою, білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить панкреатину 192 мг, що відповідає ферментнійактивності: амілази 4200 ОД, ліпази 3500 ОД, протеази 250 ОД; геміцелюлази 50мг, екстракту жовчі 25 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, лактоза, целюлоза мікрокристалічна,тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят,целюлози ацетатфталат, гідроксипропілметилцелюлоза, діетилфталат, титанудіоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що покращують травлення, включаючи ферменти.Код АТС А09А А02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Комбінований препарат, дія якого обумовленаферментами, що входять до його складу. Ферменти, які містяться в препараті,полегшують перетравлення білків, жирів, вуглеводів та сприяють більш повномувсмоктуванню останніх у тонкому кишечнику. Екстракт жовчі сприяє емульгуваннюжирів, збільшує активність ліпази, покращує всмоктування жирів та розчинних ужирах вітамінів. Фермент геміцелюлози сприяє розщепленню рослинної клітковини.Ці властивості препарату призводять до покращання функціонального стану шлунково-кишковоготракту, нормалізації процесу травлення.Фармакокінетика. Препарат не всмоктується і діє у просвітішлунково-кишкового тракту. Вміст таблетки захищений кислотостійкою оболонкою,яка запобігає інактивації ферментів, що входять до складу препарату,хлористоводневою кислотою шлунка. Розчинення оболонки і вивільнення ферментіввідбувається у тонкому кишечнику, тобто у лужному середовищі, яке є оптимальнимдля прояву активності ферментів.

Показання для застосування. Легкий та середній ступінь порушеннязовнішньосекреторної функції підшлункової залози при хронічному панкреатиті,покращання травної функції при виразковому коліті, синдромі подразненнятовстого кишечнику, після резекції шлунка.Покращання перетравлення їжі у разі порушень режиму рацінальногохарчування (вживання великої кількості їжі, вживання жирної, смаженої абонезвичної їжі, нерегулярне харчування, тощо); при порушенні жувальної функції,при станах, що призводять до тривалої іммобілізації (довготривалий режимобмеженої рухової активності внаслідок травми або інших захворювань);метеоризм.Препарат рекомендується при підготовці до рентгенологічного таультразвукового обстеження черевної порожнини.

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим по 1 таблетці зневеликою кількістю рідини під час або відразу після кожного прийому їжі.Таблетку не слід розжовувати. В разі необхідності дозу можна збільшити до 2таблеток. Тривалість лікування може становити від кількох днів (при порушеннітравлення внаслідок огріхів у харчуванні) до кількох місяців і навіть років (уразі необхідності постійної замісної терапії при хронічнихзапально-дистрофічних захворюваннях шлунка, підшлункової залози, кишечнику,печінки, жовчного міхура; у стані після резекції та опромінення; у похиломувіці).Діти старше 6 років – по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу після їжі.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливо виникнення нудоти тадіареї, алергічних реакцій (почервоніння шкіри, сльозотеча та чхання).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, допанкреатичних ферментів тваринного походження; гострий гепатит, механічнажовтуха, механічна непрохідність кишечнику, гострий панкреатит, загостренняхронічного панкреатиту; дитячий вік до 6 років.

Передозування. Не спостерігалось.

Особливості застосування. У період одужання або при розширенні дієти ФортеЕнзим можна приймати тільки за призначенням лікаря.Вагітність і лактація.Застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода або дитини.Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складнимимеханізмами.Немає даних.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сприяє ефективному засвоєннюжиророзчинних вітамінів, сульфаніламідів, антибіотиків, ПАСК.При тривалому застосуванні знижує всмоктування заліза.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,темному місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z