Загружается, подождите...

Форт-гель (Fort-gel)


міжнародна та хімічна назви: кетопрофен, [2-(3-бензоїлфеніл)-пропіоновакислота];

основні фізико-хімічні властивості: гель безбарвний, майже прозорий, однорідноїконсистенції, з ароматним запахом;

склад: 1 г гелю містить 0,025 гкетопрофену; допоміжніречовини: спирт етиловий 96%, карбомер (карбопол 980 або 934 Р), триетаноламін,олія лавандова, вода очищена.

Форма випуску. Гель 2,5 %.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевогозастосування. Кетопрофен. Код АТС М02А А10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Кетопрофен, діюча речовина препарату, належить до НПЗЗ (нестероїдних протизапальнихзасобів), похідних пропіонової кислоти. При місцевому застосуванні кетопрофенвиявляє ефективну протизапальну та аналгетичну дію, гальмує агрегаціютромбоцитів. Механізм дії пов’язаний з пригніченням біосинтезу простагландинів,кінінів, інших медіаторів запалення і болю, зниженням активності нейтрофілів,стабілізацією мембран лізосом, зменшенням проникності капілярів, покращенняммікроциркуляції. ФОРТ-ГЕЛЬзабезпечує місцеве лікування уражень суглобів, сухожиль, зв’язок, м’язів,шкіри, вен, лімфатичних судин і вузлів, що супроводжуються запаленням і болем.При суглобовому синдромі послаблює біль у суглобах у стані спокою та при рухах,уранішню скутість і припухлість суглобів, сприяє підвищенню об’єму рухів. Спеціальнорозроблена основа, носій діючої речовини, сприяє глибокому проникненнюпрепарату в тканини організму без виникнення генералізованих побічних явищ. Фармакокінетика. Нанесений на шкіру лікарський засіб швидко проникає впроблемну ділянку і тривало підтримує в ній терапевтичну концентрацію.Всмоктування в загальний кровообіг, навпаки, перебігає повільно. При нанесенніна шкіру гелю з вмістом від 50 до 150 мг кетопрофену утворює через 5 – 8 годину плазмі крові концентрацію діючої речовини не більше 0,08 – 0,15 мкг/мл, щопрактично не справляє на організм клінічно значущої дії.

Показання для застосування. Ураження і болі суглобів, сухожиль, зв’язок,м’язів та м’яких тканин, що спричинені запально-дегенеративними процесами(ревматизм, періартрит, артросиновіїт, тендиніт, тендосиновіїт, бурсит, міозит,остеохондроз хребта) та травмами (забиття, вивихи, розтягнення або розривизв’язок та сухожиль, ушкодження колінного меніска, кривошия), посттравматичніболі. Патологія периферичної нервової системи (невралгія, радикуліт, люмбаго).Комбінована терапія запальних захворювань вен, лімфатичних судин, лімфовузлів(флебіт, перифлебіт, лімфангоїт, поверхневий лімфаденіт) і шкірних покривів(еритема). Суглобовий синдром (ревматоїдний артрит, остеоартрит, анкілозуючийспондиліт, подагра).

Спосіб застосування та дози. Видавлюючи із туби 3 – 5 см гелю або більше,залежно від розміру ураженої ділянки, препарат наносять тонким шаром і обережновтирають до повного всмоктування 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 3тижні.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі гіперемія шкіри,свербіж у місці нанесення гелю, алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,мокнучі дерматози, екзема, інфіковані саднини, рани.

Передозування. Системних проявів, пов’язаних з резорбцієюпрепарату, не виявлено.

Особливості застосування. Слід запобігати потрапляннюпрепарату в очі, на рани та слизові оболонки. Доцільність застосуванняпрепарату під час вагітності та годування груддю визначається лікарем.Оклюзивні (здавлюючі) пов’язки підвищують ефективність терапії препаратом. Дляпопередження реакцій фотосенсибілізації під час використання препарату нерекомендується знаходитись під дією сонячних променів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дотепер взаємодія кетопрофену у вигляді гелюдля зовнішнього застосування з іншими лікарськими препаратами не виявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці, притемпературі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z