Загружается, подождите...

Форлакс (Forlax)


міжнародна назва: макрогол;

основні фізико-хімічні властивості: білий порошок із запахомгрейпфрутa;склад: 1 пакетик містить макроголу 4000 - 10 г;допоміжні речовини: натрію сахаринат, ароматизатор. Форма випуску. Порошок дляприготування розчину для перорального застосування. Фармакотерапевтична група. Проноснізасоби. Код АТС А06АD15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. За рахунок утворення воднихзв’язків з молекулами води Форлакс утримує її в кишечнику. Таким чиномзбільшується вміст рідини у порожнині кишечнику, що поліпшує процесвипорожнення. Проносна дія Форлаксу настає через 24-48 годин післяприйому.Фармакокінетика. Препарат не всмоктується і неметаболізується. Виводиться з організму в незміненому стані. Показання для застосування. Симптоматичнелікування запорів. Спосіб застосування та дози.Препарат призначений для перорального застосування.Лікування має за мету відновлення моторики товстогокишечнику за умови дотримання відповідної культури харчування.Дорослим і дітям старше 8 років,звичайно, призначають вживати по 1-2 пакетики на добу, бажано вранці, в одинприйом, під час їжі. Кожен пакетик попередньо розчиняють у склянці води.Перший ефект від застосування препаратунастає протягом 24-48 годин після прийому.Привиражених запорах приймають по 2 пакетики двічі на добу протягом 3 днів, потімпо 2 пакетики на добу.

Побічна дія. Препарат звичайнопереноситься добре, але можуть виникнути деякі побічні ефекти. З боку травної системи: в окремих випадках можевиникнути біль у животі. При прийомі дуже великої дози можливий розвитокдіареї, яка самовільно припиняється через 1 – 2 доби після відміни препарату;після цього можна приймати Форлакс у більш низьких дозах. Протипоказання. Форлакс не можезастосовуватись при запальних захворюваннях товстої кишки, таких якнеспецифічний виразковий ректоколіт, хвороба Крона; при частковій або повній кишковій непрохідності; приперфорації кишечнику або її загрозі; при болю у животі незрозумілогопоходження.

Передозування. У зв’язку з відсутністюсистемної абсорбції передозування малоймовірне.

Особливості застосування. Препарат не містить цукру,тому його можна призначати хворим на цукровий діабет, а також особам, з раціонуяких виключається галактоза. Дітям препарат Форлакс призначається як тимчасовадопоміжна терапія в поєднанні з дотриманням відповідних правил культурихарчування, строком не більше ніж 3 місяці. Той факт що під час лікування,незважаючи на дотримання дієтичних рекомендацій, симптоми захворювання незникають, може свідчить про наявність органічної патології, яка потребуєспецифічної терапії.

Вагітність і лактація.Форлакс може призначатися в періодивагітності та лактації.

Взаємодія з лікарськими засобами. Можливо уповільненняабсорбції лікарських засобів, які приймаються одночасно з Форлаксом. Томурекомендується приймати Форлакс окремо від інших засобів, з інтервалом не менше2 годин. Умови та термін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей місці при температурі до 25 °С. Термін придатності – 5років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z