Загружается, подождите...

Фолікулін-здоров’я (Folliculin-zdorovye)


міжнародна та хімічна назви: estrone; естра-1,3,5-(10)-трієн-17-он;

основні фізико-хімічні властивості: прозора масляниста рідина світло-жовтогокольору;

склад: 1 мл містить естрону вперерахуванні на 100% речовину – 1 мг; допоміжні речовини: олія персикова.

Форма випуску. Розчин олійний для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Естрогени. Естрон. Код АТС G03C A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Естрогенний засіб, що стимулює розвиток матки і вторинних статевих ознак при їхнедорозвиненості.Естрон – природнийфолікулярний гормон, регулює нормальний розвиток жіночої репродуктивної системи,виробляється в яєчниках із настанням статевої зрілості до настанняклімактеричного періоду. Дія опосередкована черезестрогенчутливі рецептори статевих органів, молочних залоз, гіпоталамуса ігіпофіза. Виявляє специфічний естрогенний ефект – стимулює проліфераціюендометрію (у маткових трубах, шийці матки, піхві, зовнішніх статевих органах,вивідних протоках молочних залоз), розвиток матки і вторинних жіночих статевихознак при їх недорозвиненості, усуває або зменшує вираженість порушень, щовиникають в організмі жінки у зв’язку з недостатньою функцією статевих залоз уклімактеричному періоді або після гінекологічних операцій.Разом із прогестероном береучасть у регуляції менструального циклу і функції дітонародження.У малих дозах активізуєсекрецію фолікулостимулюючого гормону, у великих – гальмує її, а також затримуєводу та іони натрію в організмі, пригнічує еритропоез.Виявляєгіпохолестеринемічну дію, поліпшує утилізацію глюкози, підвищує чутливістьпериферичних тканин до інсуліну.Фармакокінетика.Добре абсорбується. Високий рівень у плазмі зберігається протягом 4–5 днів.Метаболізується переважно в печінці (частково в легенях, жировій тканині),екскретується із жовчю, у кишечнику реабсорбується і знову надходить у печінкучерез портальну систему. Виводиться у вигляді кон’югатів в основному нирками.Швидкість виведення залежить від фізіологічного стану (вагітність, фазиоваріально-менструального циклу), віку та інших факторів.

Показання для застосування. Стани, обумовленінедостатньою функцією яєчників: первинна і вторинна аменорея, гіпоплазіястатевих органів і недостатній розвиток вторинних статевих ознак, клімактеричніта посткастраційні розлади, безплідність, обумовлена зниженням естрогенноїфункції яєчників, слабкість пологової діяльності, переношена вагітність.

Спосіб застосування та дози. Призначаютьвнутрішньом’язово. Дозу встановлюють індивідуально.Первинна аменорея знедорозвиненістю статевих органів та вторинних статевих ознак. Призначають по1–2 мл щодня або через день протягом 1–2 місяців і більше (до помітногозбільшення матки). Потім призначають прогестерон (внутрішньом’язово, 5 мг щодняпротягом 6–8 днів). При необхідності курси гормонотерапії повторюють.Вторинна аменорея.Призначають по 1 мл щодня протягом 15–16 днів з наступним призначеннямпрогестерону протягом 6–8 днів. При відсутності стійкого ефекту курс лікуванняповторюють.Гіпо- і олігоменорея,альгодисменорея, безплідність, обумовлена гіпофункцією яєчників абонедорозвиненістю матки. Призначають після закінчення менструації по 0,5–1 млщодня протягом 15–16 днів, потім, при наявності показань, призначаютьпрогестерон протягом 6–8 днів. Курс лікування можна повторювати в ті ж самітерміни після закінчення менструацій.Функціональні порушення,обумовлені настанням клімактеричного періоду та оваріектомією (депресія,ангіоневротичні розлади та ін.). Призначають по 0,5–1 мл щодня або через 1–2дня курсами по 10–15 ін’єкцій. Курс лікування повторюють при поновленнісимптомів. Дози при цьому повинні підбиратися суворо індивідуально (необхіднийпідбір мінімальних ефективних доз) залежно від фази клімактеричного періоду,вираженості симптоматики.Слабкість пологовоїдіяльності та переношена вагітність. Призначають по 4–5 мл за 2–3 години дозастосування пологостимулюючих засобів.

Побічна дія. Нудота, блювання,головний біль, запаморочення, алергічні реакції, набряк вік, еритропенія. Притривалому застосуванні можливі маткові кровотечі, склероз яєчників, порушенняобміну натрію, кальцію і води, застійна жовтяниця.

Протипоказання. Підвищена чутливість,новоутворення (злоякісні і доброякісні) статевих органів та молочних залоз ужінок віком до 60 років, мастопатія, запальні захворювання жіночих статевихорганів, вагінальні і маткові кровотечі неясної етіології, схильність до матковихкровотеч, гіперестрогенна фаза клімактеричного періоду, печінкова і/або ниркованедостатність, тромбофлебіт і рецидивуючі тромбоемболії в анамнезі, вагітність.

Передозування. Симптоми: посиленняголовного болю, нудоти. При тривалому застосуванні можлива маткова кровотеча.Лікування: симптоматичне.

Особливості застосування. Лікування препаратомповинне проводитися під спостереженням лікаря.З обережністю призначаютьпрепарат при артеріальній гіпертонії, перенесених тромбоемболічних захворюваннях,епілепсії, депресії (у т. ч. в анамнезі), захворюваннях жовчного міхура,отосклерозі.Перед початком прийомупрепарату слід пройти ретельне загальномедичне і гінекологічне обстеження,включаючи дослідження молочних залоз. Подібні дослідження необхідно проводитикожні 6 місяців лікування. При гострих порушеннях зоруі слуху, гострому тромбозі, при появі ознак флебіту, застою жовчі або гепатитузастосування препарату необхідно припинити.Вагітність і лактація. Привагітності та в ранньому післяпологовому періоді застосування препаратуприпиняють. В період лікування годування груддю слід припинити.Застосування в педіатрії. Удитячому і підлітковому віці (до закінчення росту кісток) препарат слідзастосовувати з обережністю через можливість розвитку порушень кістковоїсистеми.У випадку випаданнякристалів, вміст ампули перед ін’єкцією варто нагріти на киплячій водяній баніпротягом від 15 до 20 хв. Якщо кристали зникнуть і розчин стане прозорим, а приохолоджені до (37±1)°С кристали не випадуть знову, препарат придатний дозастосування.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Підсилює дію гіпохолестеринемічних, антиаритмічних,гіпотензивних засобів, діуретиків, антикоагулянтів, трициклічних антидепресантів,глюкокортикоїдів, гормонів щитовидної залози. Дію естрону підсилюють фолієвакислота та препарати щитовидної залози, послабляють – антиестрогенні лікарськізасоби (кломіфен та ін.), що застосовуються для лікування безплідності,фенобарбітал, рифампіцин та інші індуктори монооксигеназ. Концентраціюпрепарату в крові знижують ампіцилін, левоміцетин, тетрациклін, неоміцин,сульфаніламіди; підвищує – аскорбінова кислота

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурівід 8°С до 15°С. При транспортуванні не допускати заморожування. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z