Загружается, подождите...

Фолієвакислота (Folicacid)


міжнародната хімічна назви: folic acid,К-[4-[(2-аміно-1,4-дипдро-4-оксо-6птеридил)метил]аміно]бензоїл-4(+)-глутамінова кислота);

основніфізико-хімічні властивості: таблетки від блідо-жовтого до жовтогокольору,допускаєтьсярізна інтенсивність забарвлення поверхні;

склад:1 таблетка містить 0,001 г фолієвої кислоти.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Протианемічні засоби. Фолієва кислота та її похідні. КодАТСВОЗВВОІ.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Фолієва кислота належить до вітамінів групи В. В організмі людинисинтезується кишковою мікрофлорою. Як ендогенна, так і екзогенна фолієва кислотав організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти - коферменту, який береучасть у багатьох метаболічних процесах. Бере участь у синтезі амінокислот,нуклеїнових кислот, пуринів, піримідинів, обміні холіну. Разом з вітаміном Впстимулює еритропоез. Фолієва кислота необхідна для нормального утворення тарозвитку клітин крові, у тому числі дозрівання мегалобластів і утвореннянормобластів. Наслідком дефіциту фолієвої кислоти в організмі ємегалобластичний тип кровотворення. Участю фолієвої кислоти у переносі одноуглецевихферментів зумовлена її ліпотропна дія. Фолієва кислота не тільки зменшує вмістжирів у печінці, а й сприяє підвищенню вмісту холіну в печінці та в плазмікрові. Фармакокінетика. Після прийомувнутрішньо добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, за 3 - 6 год у кровівиявляється 92,5 - 98,5% введеної кількості С14- птероїлглутамінової кислоти. Фолати всмоктуються в дванадцятипалій тапроксимальній частині тонкої кишки.Всмоктуванню фолатів передує їх відновлення в просвіті кишок специфічним ензимом дигідрофолатредуктазою. До87% фолатів, що потрапили у кров, знаходитьсяв еритроцитах, 10 - 13% - у сироватці. В еритроцитах фолати знаходяться головним чином у зв'язаному^вигляді якполіглутамати. Сироватокові фолати зв'язані з різними фракціями протеїнів крові. Із крові фолати надходять допечінки, де депонуються та активно перетворюються. Запасу фолатів у печінкидостатньо для запобігання розвитку анеміїпротягом 3 - 5 місяців за відсутності їх у їжі. Здатність печінки накопичуватита використовувати фолати знаходитьсяу безпосередній залежності від забезпеченості організму протеїнами, окремими амінокислотами (особливо метіоніном) таіншими
розвиток анемії. До 50% введених фолатіввиводяться із організму із сечею, решта - із фекаліями.

Показання для застосування.Призначаютьяк стимулятор еритропоезу при макроцитарних анеміях, а також при анеміях ілейкопеніях, спричинених іонізуючою радіацією,хімічними речовинами, в тому числі лікарськими препаратами; при анеміях, що виникаютьунаслідок резекції шлунка та кишечнику; при туберкульозі кишечнику тахронічному гастроентериті.

Спосіб застосування тадози. Препаратприймають перорально, після їди. Дорослим з лікувальною метою призначають по 1- 2 мг, 1 - 3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 5 мг. Тривалістькурсу лікування 20-30 діб.

Побічна дія. При тривалому застосуванніможливі алергічні реакції, зниження у крові концентрації вітаміну В12.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату.

Особливості застосування. При лікуванні Фолієвоюкислотою роблять систематичний аналіз крові. Тривале застосування Фолієвоїкислоти (особливо у високих дозах) не рекомендується,оскільки це може призвести до зниження рівня ціанокобаламіну (вітаміну В12)у крові.Фолієву кислоту застосовують приперніциозній анемії тільки у поєднанні з ціанокобаламіном (вітамін Віг).

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При одночасному застосуванні Фотієвої кислоти з неоміцином,поліміксинами, тетрациклінами зменшується її всмоктування. Фолієва кислотазменшує ефекти фенітоїну, сульфасалазину, гормональних контрацептивів.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурівід 15°С до 25°С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z