Загружается, подождите...

Мати - й –мачухи листя (Foliatussilaginis farfarae)


основні фізико-хімічні властивості:шматочкилистя різної форми. Колір сірувато-зелений. Запах відсутній. Смакслабко-гіркуватий

склад: 1 пачка містить 50 г листьямать-и-мачехи.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Відхаркувальні засіби. КодАТС: R05C A20

Фармакологічні властивості. Препарати з листямати-й-мачухи стимулюють відхаркування, посилюючи фізіологічну активністьмерехтливого епітелію та перистальтичні рухи бронхіол, що сприяє просуваннюмокротиння із нижніх у верхі відділи дихальних шляхів та її виділенню.

Показання для застосування. гострий та хронічний ларингіт; трахеїт;бронхіт;пневмонія.

Спосіб застосування та дози. 5 г листя вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип, яченої водикімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують,залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять кип,яченою водою до 200 мл. Приймають внутрішньо по 1 столовій ложці 4-6 разів надень. Дітім дозування настою відповідно віку.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепаратів мати-й-мачухи.

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Невивчалась.Умови та термінзберігання. Листя зберігають у сухому, прохолодному (при температурі8-15 0С, вологості 30-40 %), захищеному від світла та недоступному длядітей місці, приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2 діб.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z