Загружается, подождите...

Евкаліпта прутовидноголистя (Foliaeucalypti viminalis)


основні фізико-хімічні властивості: шматочки листя різної форми. Колір відсвітло-зеленого до сірувато-зеленого, іноді з фіолетовим відтінком. Запах ароматний.Смак пряно-гіркий;

склад: листя містятьолію ефірну (до 3 %), флавоноїди, речовинидубильні, кислоту елагову, смоли, віск.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматологии.Код АТС: А01А D11.

Фармакологічні властивості. Препарати із листя евкаліпту сприяютьшвидкому загоєнню ран і мають антисептичні та протизапальні властивостівиявляють болезаспокійливу і відхаркувальну дію.

Показання для застосування. Зовнішньо для полоскання, промивання призахворюваннях глотки і верхніх дихальних шляхів (трахеїти, ларингіти, фарингітиі т.д.), свіжих та інфікованих ранах, запальних захворюваннях жіночих статевихорганів.

Спосіб застосування та дози. 10 г (2 столові ложки) листя вміщують вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип, яченої водикімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують,залишок віджимають до процідженого настою. Об,ем настою доводять кип,яченоюводою до 200 мл. 1 столову ложку отриманного настою розводять у 200 мл (1склянка) кип, яченої води і застосовують для інгаляцій та полоскання3-4 рази на день. У гінекологічній та хірургічній практиці застосовують увигляді примочок, промивань і спринцювань. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Побічна дія. Рідко – контактний дерматит.

Протипоказання. Бронхіальна асма, підвищена чутливість докомпонентів препарату.

Передозування. Не спостерігалось.

Особливості застосування. Відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.Умови та термінзберігання. Листя зберігають у сухому, прохолодному (при температурі8-150С, вологості 30-40 %), захищеному від світла та недоступномудля дітей місці, приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2-х діб.Термін придатності становить 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z