Загружается, подождите...

Мучниці листя (Foliaarctostaphyli uvae ursi)


міжнародна назва: ARCTOSTAPHYLОS UVA-URSI

основні фізико-хімічні властивості: Листя з верхнього боку темно-зелені,блискучі, з виражено помітними вдавленими жилками, з нижнього боку трохисвітліше, матові, голі, запах відсутній, смак сильно-в’яжучий, гіркуватий.Містять глікозид арбутин, який розщеплюється з утворенням в організмігідрохінону, флавоноїди (кверцетин, ізокверцитрин, мирицитрин, гіперозид,мирицетин), органічні кислоти (яблучна, протокатехова та мурашина), дубильні таінші речовини. У медичній практиці застосовується як у вигляді монопрепаратів,так і в складі сечогінних зборів.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Діуретичний засіб. Код АТС СО3В Х10.

Фармакологічні властивості. Мають діуретичний і протизапальний ефекти,останній із яких пов'язаний з дезинфікуючим впливом на сечовивідні шляхигідрохінону, який виділяється із сечею.Показання для застосування. Застосовують яксечогінний засіб.

Спосіб застосування та дози.1 столову ложку листямучниці кладуть в емальований посуд, заливають 1 склянкою (200 мл) кип'ятку,закривають кришкою, кип'ятять 20-30 хвилин на водяній бані, після чого негайно проціджують,сировину, що залишилася, віджимають до процідженого відвару, охолоджують,доливають кип’яченою водою до початкового об'єму 200 мл. Приймають внутрішньо утеплому вигляді по 1 столовій ложці 5-6 разів на день через 40 хвилин післяїди.Для дітей відвар готують ізрозрахунку 3 г листя мучниці на 100 мл води. Разова доза для дитини 5 роківскладає 1 десертну ложку. Призначають 4 рази на день через 40 хвилин після їди.Перед вживанням відваррекомендується збовтувати.

Побічна дія. Забарвлення сечі в темно-зелений колір. Алергічніреакції при підвищеній чутливості до речовин, що містяться у листі.

Протипоказання. З обережністю призначають при вагітності.Безпечність та ефективність застосування мучниці листя у дітей не встановлені,тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітямвіком до 12 років.

Взаємодія з лікарськими засобами. Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарськізасоби, обов'язково повідомте про це лікарю! Якщо Ви лікуєтесь самостійно,проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості застосування препарату!

Передозування. Не виявлено.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15-25ºС).Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z