Загружается, подождите...

Кропиви листя (Folia urticae dioicae)


міжнародна назва: Urtica dioica;

основні фізико-хімічні властивості: кусочки листя різної форми; коліртемно-зелений, черешків – зелений; запах слабкий; смак гіркуватий;

склад: листя кропиви.

Форма випуску. Листя.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби рослинного походження.Код АТС ВО2В ХО4.

Фармакологічні властивості. У листі кропиви дводомної (Urtica dioica L.)містяться дубильні та білкові речовини, мурашина кислота, глікозид уртицин,вітамін К та аскорбінова кислота, пантотенова кислота, каротиноїди, хлорофіл,ситостерин, гістамін, віолаксантин, солі заліза та віск. Препарати кропиви збільшують швидкість згортання крові, нормалізуютьобмін ліпідів, стимулюють еритропоез, сприяють регенерації слизових оболонокорганів шлунково-кишкового тракту, мають жовчогінну та протизапальну дію.

Показання для застосування. Препарати кропиви застосовують прилегеневих, ниркових, маткових та кишкових кровотечах.

Спосіб застосування та дози. 10 г листя (2 столові ложки) кладуть вемальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатноїтемператури, закривають кришкою та нагрівають на киплячій водяній бані 15хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують. Сировину,що залишилася, віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводятьперевареною водою до початкового об’єму 200 мл. Настійвживають внутрішньо за 15 – 20 хвилин до їжі, попередньо збовтуючи.Дорослимі підліткам призначають по 1/3 – 1/2 склянки настою 3 - 5 разів на день, дітям1 - 12 років, залежно від віку, - від 2 чайних ложок до 1/4 склянки 3 – 4 разина день.Тривалістькурсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуваннямхарактеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільностідосягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія танабрякання шкіри).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійнепереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослиннійсировині.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.Застосування препарату в періоди вагітності та лактації.Питаннящодо призначення препаратів кропиві вагітним жінкам і матерям-годувальницямдоцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування дляжінки та потенційної небезпечності препарату для дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Листя кропиви зберігають у сухому, захищеному відсвітла місці при температурі від 15°С до 25°С . Термін придатності – 2 роки. Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці. Приготовлений настій зберігають при температурі від 8°С до 15 °С небільше 2 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z