Загружается, подождите...

Флуоксетин-кмп (Fluoxetine-kmp)


міжнародна та хімічна назви: fluoxetine;(R,S)-N-метил-3-феніл-3-(4-трифторметилфенокси)пропан-1-амінугідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули(корпус білого, кришечка зеленого кольору); вміст капсул - порошок білогокольору, без запаху;

склад: кожна

капсула містить

флуоксетину гідрохлориду в перерахунку нафлуоксетин 0,02 г (20 мг);допоміжніречовини: целюлоза мікрокристалічна, аеросил, кальцію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТС:N06А В03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Антидепресант для пероральногозастосування, вибірково та оборотно гальмує зворотний нейрональний захватсеротоніну. Мало впливає на захват норадреналіну та допаміну. Слабко діє нахолінергічні та Н1-рецептори. Сприяє покращенню настрою, зменшуєвідчуття страху та напруження, усуває дисфорію. Не викликає седативного ефекту.При прийомі в середніх терапевтичних дозах практично не впливає на функціїсерцево-судинної та інших систем.Фармакокінетика.Добре всмоктується ізшлунково-кишкового тракту. Прийом їжі не впливає на ступінь всмоктування, хочаможе уповільнювати його швидкість. При прийомі внутрішньо максимальнаконцентрація в плазмі крові досягається через 4 - 8 годин. Cтійкий клінічнийефект настає після безперервного прийому препарату протягом 1 - 2 тижнів.Зв'язування з білками крові - 94,5 %. Легко проникає крізь гематоенцефалічнийбар'єр. Метаболізується у печінці шляхом деметилювання з утворенням основногоактивного метаболіту норфлуоксетину.Період напіввиведення флуоксетину становить 2 - 3дні, норфлуоксетину - 7 - 9 днів. У хворих з цирозом печінки періоднапіввиведення збільшується у 3 - 4 рази. Виводиться флуоксетин нирками 80 % і черезшлунково-кишковий тракт - близько 15 %.

Показання для застосування. Різні види депресій(особливо при депресіях, що супроводжуються страхом), у тому числі ті, що непіддаються лікуванню іншими антидепресантами; обсесивно-компульсивні стани;булімічний невроз (для зменшення апетиту та зниження маси тіла); алкоголізм.

Спосіб застосування та дози. Флуоксетин-КМП призначаютьтільки дорослим. Початкова доза придепресії - 20 мг 1 раз на добу в першій половині дня. При необхідності через 3- 4 тижні дозу збільшують на 20 мг на добу. Максимальна добова доза - 80 мг.Особам похилого віку призначають в дозі, що не перебільшує 60 мг на добу. Вираженийлікувальний ефект спостерігається через 1 - 4тижні після початку лікування. Курс лікування досить тривалий (2 - 3місяці).При одноразовому застосуванні (20мг) препарат приймають вранці, при дворазовому - вранці та увечері.При булімічному неврозі Флуоксетин-КМП призначають вдобовій дозі 60 мг в 3 прийоми; при обсесивно-компульсивних станах - 20 - 60мг/добу залежно від тяжкості захворювання.

Побічна дія. Як правило, Флуоксетин-КМПдобре переноситься. Однак інколи можливі:- з боку центральної нервової системи: станнеспокою, тремор, сонливість, головний біль, порушення сну;- з боку травної системи: діарея, нудота;- з боку обміну речовин: посилення потовиділення,гіпоглікемія, гіпонатріємія (особливо у пацієнтів похилого віку та пригіповолемії);Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж.Інші: біль у суглобах та м'язах,утруднене дихання, підвищення температури тіла.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату, вагітність та період годування груддю, дитячий вік, епілепсія,виражені порушення функції нирок (швидкість клубочкової фільтрації менше 10мл/хв.), доброякісна гіперплазія передміхурової залози, глаукома, атоніясечового міхура, судомний синдром різного генезу,одночасне призначення інгібіторів моноамінооксидази.

Передозування. При передозуванні можливінудота, блювання, збудження, гіпоманія, судоми. Лікування: промивання шлунка, активованевугілля з сорбітолом, при судомах вводять діазепам.

Особливості застосування. Пацієнтам з порушеннямифункції печінки та нирок, при серцево - судинних захворюваннях необхідноприймати препарат з особливою обережністю.У пацієнтів з цукровим діабетом можлива зміна рівняглюкози в крові, що вимагає корекції режиму дозування гіпоглікемізуючихпрепаратів.При одночасному застосуванні Флуоксетину-КМП таелектросудомної терапії можливий розвиток довготривалих епілептичних нападів.Пацієнтам похилого віку потрібна корекція режимудозування.Під час лікування Флуоксетином-КМП слід утримуватисявід потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги ташвидких психомоторних реакцій.Безпечність застосування Флуоксетину-КМП у дітей невиявлена.У період лікування не допускається вживанняалкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Флуоксетин-КМПможна застосовувати не раніше,ніж через 14 днів після відміни інгібіторів моноамінооксидази. Період післявідміни Флуоксетину-КМП до початку терапії інгібіторами моноамінооксидазиповинен становити не менше 5 тижнів.При одночасному застосуванні з препаратами, що маютьвисокий ступінь зв'язування з білками, особливо з антикоагулянтами абодигітоксином, можливе збільшення ризику розвитку несприятливих ефектів; з препаратамилітію можливе підвищення концентрації літію та розвиток токсичних ефектів; зтриптофаном можливе рухове занепокоєння, порушення з боку шлунково-кишковоготракту; з фенітоїном - підвищення його концентрації в плазмі крові та розвитоктоксичних ефектів. При одночасному застосуванні Флуоксетину-КМП зпрепаратами, що виявляють пригнічуючий вплив на центральну нервову систему, атакож з етанолом можливо значне посилення пригнічуючої дії на ЦНС, а такожпідвищення імовірності розвитку судом.

Умови та термін зберігання. Усухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище + 25° С. Термін придатності - 3роки. Зберігати в недоступному длядітей місці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z