Загружается, подождите...

Флюр-е-дей (Fluor-a-day)


міжнародна та хімічна назва: натрію фторид;

основі фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору увигляді літачків із запахом і смаком малини;

склад: 1 таблетка містить натрію фториду 2,21мг, еквівалентно 1 мг фтору;допоміжні речовини: ксилітол, сорбітол, ароматизатор вишневий штучний,магнію стеарат, ароматизатор малиновий.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтична група. Мінеральні добавки. Препарати фтору. Натрію фторид. Код АТС А12С D01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Іони фторунакопичуються в організмі, переважно у тканинах зубів і кісток, створюючислаборозчинні фторапатити. Фтор стимулює мінералізацію твердих тканин зуба,сприяє визріванню і затвердінню зубної емалі, а також її стійкості до діїкислоти, зменшує продукцію кислоти бактеріями і спричиняє бактерицидну дію щодомікроорганізмів, які викликають карієс зубів, гальмує утворення молочноїкислоти з вуглеводів, стимулює остеобласти і поповнює дефіцит фтору ворганізмі. Фториди можуть також сприяти ремінералізації декальцинованої зубноїемалі. Найважливішим компонентом їжі, котрий впливає на хімічний склад зубів єіони фтору. Природним джерелом фтору є питна вода. Оптимальний рівень фтору уводі встановлено 0,0001%. Якщо вода має нижчий рівень фтору, спостерігаєтьсязбільшення випадків розвитку карієсу, а при завищеному – випадки розвитку“плямистоїї” емалі (флюорозу).Спостереження за дітьми, які пили фторовану воду (0,0001%) до 10 роківпоказали відсутність побічної дії на ріст, загальний стан організму та станкісткової тканини. Фармакокінетика. Фториди у розчині або у вигляді швидкорозчинних солей легко і майжеповністю абсорбуються з шлунково-кишкового тракту, накопичуються у зубах ікістках, виводяться нирками. Час досягнення максимальної концентрації у кровістановить 30 – 60 хвилин.

Показання для застосування. У складі комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей віком від2 до 14 років для профілактики карієсу і для покращання формування твердихтканин постійних зубів.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально.Доза препарату залежить від віку дитини і концентрації фтору у воді(призначають при вмісті фтору у воді менше 0,7 мг/л). Препарат приймають післяїжі щодня. Таблетку необхідно повільно розжувати і запити водою. Рекомендуєтьсяприймати протягом не менше 250 днів, щороку (до 14 років). Звичайні дози: дітямвід 2 до 6 років

по 1/4 таблетки 2 рази на добу, 6

14 років

по 1/2 таблетки 2 рази на добу.

Побічна дія. У поодиноких випадках можливі скарги на головний біль, стомлюваність,нудоту, диспепсію, біль в ногах та суглобах, можливі прояви гіпотиреозу таалергічні реакції.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійчутливості, при тяжких захворюваннях печінки та нирок, загостренні виразковоїхвороби шлунка та дванадцятипалої кишки. Не рекомендовано приймати при вживанні водиз вмістом фтору більше 0,7 мг/л ,їжі, яка не містить натрію, дітям до 2 років.Для дітей віком до 2 років існуютьспеціальні лікарські форми натрію фториду у вигляді розчину.

Передозування. При довготривалому прийомі доз препарату, вищих за рекомендовані,можуть проявлятися ознаки флюорозу: емаль стає твердою, білою як крейда,з’являються матові, жовті та коричневі плями і смуги. При гостромупередозуванні можливі: гіперсалівація, блювання, порушення зору, тремор, гіпертермія,гіпотензія, тахікардія. Лікування.Зменшення дози препарату або його відміна. При гострому передозуванні необхіднодати молоко, промити шлунок розчином, який містить солі кальцію, такожрекомендовано симптоматичне лікування: введення розчину кальцію хлориду,декстрози, в окремих випадках

кальцію глюконату, у тяжких випадкахпризначити гемодіаліз.

Особливості застосування.Не збільшувати вказані дози препарату, оскільки натрію фторид припередозуванні може мати токсичну дію на організм. В осіб із захворюваннямикрові потрібен контроль аналізу крові. Препарат застосовувати за призначеннямлікаря стоматолога, який ураховує вміст фтору у воді даного населеного пункту,особливо це стосується сільського населення, яке користується водою з криниці.Дітям вживати препарат під наглядом батьків для попередження передозування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не рекомендується призначати одночасно з препаратами, якімістять кальцій, тому що знижується абсорбція натрію фториду.

Умови та термін зберігання.Зберігати у щільно закритому флаконі, в недоступному для дітей місціпри температурі 15

30° С.Термін придатності

4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z