Загружается, подождите...

Флюдітек (Fluditec)


міжнародна та хімічна назви: carbocisteine;

основні фізико-хімічні властивості:Флюдітек сироп 2 % - густа рідинасвітло-жовтого кольору, з ароматомбанану;Флюдітек сироп 5 % - густа рідинасвітло-зеленого кольору, з ароматомкарамелі;

склад:Флюдітек сироп 2 %: 5 мл сиропу містять 100мг карбоцистеїну;допоміжні речовини: метилупарагідроксибензоат, гліцерин, сахароза, барвник жовтий оранжевий S,натріюгідроксид, ароматизатор банановий, вода очищена.Флюдітек сироп 5 %: 5 мл сиропу містять 250мг карбоцистеїну;допоміжні речовини: метилупарагідроксибензоат, гліцерин, сахароза, барвник патентований синій, барвникжовтий оранжевий S, натрію гідроксид, ароматизатор карамельний, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R.05СВОЗ.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Карбоцистеїн впливає нагелеву фазу слизу дихальних шляхів: шляхом розриву дисульфідних містківглікопротеїнів викликає розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, щосприяє виведенню мокротиння.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньокарбоцистеїн швидко всмоктується. Пік концентрації активної речовини в плазмікрові досягається через 2 години. Біодоступність низька – менше, ніж 10 %введеноїдози (можливо, внаслідок інтенсивногометаболізму в шлунково-кишко-вому тракті та ефекту “першого проходження” черезпечінку). Карбоцистеїн та його метаболіти виводяться в основному нирками.Період напіввиведення ста-новить близько 2 годин.

Показання для застосування.Рекомендується для застосування впедіатричній практиці при захворюваннях верхніх відділів дихальних шляхів, щосупроводжуються порушенням виведення мокротиння з дихальних шляхів (гострий тахронічний бронхіт, трахеобронхіт, фарингіт, риніт, синусит, середній отит,коклюш), а також для підготовки пацієнта до бронхоскопії та бронхографії.Флюдітек сироп 2 % рекомендується застосовувати при лікуванні дітей, Флюдітексироп 5 % - при лікуванні дорослих.

Спосіб застосування та дози. Лікування дітей препаратом Флюдитек сироп 2 % проводять під ретельним наглядом лікаря.Для дітей старше 5 років рекомендується по 1чайній ложці (5 мл), 3 рази на добу.Для дітей віком від 2 до 5 років – по 1чайній ложці 2 рази на добу.
Для дітей віком від 1 місяця до 2 років - по1 чайній ложці 1 раз на добу.Тривалість лікування, як правило, не повиннаперевищувати 8 -10 днів.Дорослим призначають Флюдітек сироп 5 % по750 мг (15 мл), тричі на добу.Тривалість лікування дорослих також неповинна перевищувати 8 - 10 днів.Сироп приймають в інтервалах між прийомамиїжі.

Побічна дія. Можливі розлади травлення, нудота, блювання.У разі виникнення побічних ефектіврекомендується зменшити дози.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, пептична виразка шлунка тадванадцятипалої кишки у період загострення, перший триместр вагітності.

Передозування. Симптоми: біль у шлунку, нудота, діарея.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування.Необхідний ретельний лікарський нагляд утаких випадках: виділення гнійногомокротиння, висока температура,тривалий попередній період хронічногозахворювання бронхів або легенів.Препарат слід використовувати з особливоюобережністю при лікуванні хворих з показаннями на виразкову хворобу шлунка абодванадцятипалої кишки в анамнезі.Необхідно враховувати, що в 1 чайній ложці 2% сиропу міститься 3,5 гцукру, а в 1 столовій ложці 5 % сиропу -5,25 г цукру.З обережністю призначати пацієнткам у періодвагітності (другий та третій триместри) та у період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У період лікуванняпрепаратом Флюдітек не слід застосовуватипротикашльові препарати, атакож засоби, що пригнічують бронхіальнусекрецію.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці,при температурі не вище 25 С.Термін зберігання - 2 роки.Не вживати препарат після закінчення термінупридатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z