Загружается, подождите...

Флюколд (Flucold)

основніфізико-хімічні властивості: рожеві з вкрапленнями темно-рожевого та білогокольору, круглої форми, двоопуклі, без оболонки, з насічкою та написом "МSSК"на одному боці та "FLUCOLD" - на іншому.склад: 1 таблеткамістить: парацетамолу - 500 мг, хлорфеніраміну малеату - 2 мг,фенілпропаноламінугідрохлориду - 25,0 мг, кофеїну - 30 мг;допоміжніречовини: крохмаль, метилпарабен, пропілпарабен, кремнію діоксид коллоїдний, магнію стеарат, талькочищений, барвник еритрозин.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол у комбінації з іншими препаратами(без психолептиків). Код АТС N02В Е51.

Фармакологічні властивості. Аналгезуюча дія парацетамолупоширюється на центральну і периферичнунервову системи, але механізм дії повністю не встановлений. Жарознижувальна дія опосередкована впливом на регулюючі центри гіпоталамусу. В терапевтичних дозахпарацетамол виявляє незначний впливна серцево-судинну систему.Хлорфенірамінумалеат належить до групи блокаторів Н1-рецепторів. Має помірно вираженуседативну та М-холіноблокуючу дії. Інгібує біологічні ефекти гістаміну:зменшує симптоми алергічного риніту, чихання, ринорею, подразнення у глотці. Фенілпропаноламінугідрохлорид зумовлює зменшення набряку та гіперемії слизової оболонки верхніх дихальнихшляхів та синусів.Кофеїн стимулює центральну нервовусистему, безпосередньо стимулює серцеву діяльність і підвищує силу скороченняміокарда.

Фармакокінетика. Фармакокінетичнівластивості Флюколду

®обумовленіфармакокінетикою кожного інгредієнта препарату. Парацетамол швидко і майже повністюадсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 2 години після прийому. Він метаболізуєтьсяу печінці і виводиться, головним чином, з сечею у формі глюкуронідних ісульфатних кон'югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Періоднапіввиведенняколивається від 1 до 4 год. Препарат рівномірно розподіляєтьсяпо всіх,рідинах організму, приблизно 25% його зв'язується з протеїнамиплазми крові.Хлорфенірамінумалеатшвидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляєтьсяпо всіхтканинах організму. Приблизно 25% зв'язується з протеїнами плазми.Фенілпропаноламін легко всмоктується після перорального прийому, піковіконцентрації у плазмі досягаються через 1-2 год; середній часнапіввиведення2-3 год. Фенілпропаноламін значно метаболізується в організмі, виводиться переважно з сечею.Кофеїн швидкоабсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючиЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Він швидко метаболізується івиводиться з сечею. Період напіврозпаду у плазмі дорівнює приблизно 3 год. 70% дози виводиться з сечею.

Показаннядля застосування. Флюколд

® застосовується якдопоміжний засіб у лікуванні вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів, якісупроводжуються набряком слизової оболонки носа, підвищенням температури тілата головним болем, болем у м'язах.

Спосібзастосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 роківпризначають по одній таблетці 3-4 рази на добу, але не більше 5таблеток протягом доби. Дітям від 6 до 12 років по ½ таблетки 3-4 рази надобу. Курс лікування не повинен перевищувати 7 діб.

Побічнадія. У більшості випадків препарат переноситься добре. Побічні ефектипарацетамолу звичайно слабко виражені. Є повідомлення про реакції з боку гематологічноїсистеми. Іноді виникають висипання та інші алергічні шкірні реакції.Побічними ефектами,що звичайно пов'язані з кофеїном, є подразнення шлунково-кишкового тракту і стимуляціяцентральної нервової системи. Побічні ефектиФенілпропаноламіну - артеріальна гіпертензія, тахікардія. Побічними ефектами хлорфеніраміну малеату є нудота,блювання або біль у животі.

Протипоказання. Підвищеначутливість до одного з компонентів препарату. Препарат не призначається жінкам під часвагітності та в період лактації, а також пацієнтамз артеріальною гіпертензією та серцевими хворобами. Тяжкі порушення функції печінки. Дитячий вік до 6 років.

Передозування. Неперевищувати рекомендовану дозу. При передозуванні препаратом можливі виникнення симптомівз боку шлунково-кишкового тракту: нудота,блювання, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, прискорене серцебиття,тремор, головний біль, запаморочення, порушення сну. Лікування симптоматичне.При значному перевищенні дози (понад 10 г парацетамолу) -введення метионіну через 8-9 год післяпередозування та ацетилцистеїну - через 12 год.

Особливостізастосування. Якщо висока температура зберігається протягом 3-х днів ібільше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів, необхідно негайнозвернутися до лікаря. При вживанні цього препарату уникати керування автотранспортомта механізмами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Ефект дії парацетамолу посилюється прийого комбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном,хлорфенаміном, пропіфеназоном та кофеїном. При одночасному застосуваннібарбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також алкоголю можливезбільшення періоду напіввиведення парацетамолу. Не рекомендується застосовувати Флюколд

® одночасно з іншими препаратами,які містять парацетамол.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі у сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці. Термінпридатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z