Загружается, подождите...

Флюколд -n (Flucold-n)


основні фізико-хімічнівластивості:круглі непокриті оболонкою таблетки рожевого кольору з темно-рожевимивкрапленнями;

склад: 1 таблетка міститьпарацетамолу 500 мг, кофеїну 30 мг, фенілефрину гідрохлориду5 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг;допоміжні речовини: крохмаль,желатин, натрію бензоат, тальк, магнію стеарат, натріюкрохмальгліколят, барвник Ponceau4R.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики таантипіретики. Комбінації парацетамолу. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Флюколд®-N – це комбінований препарат, що має аналгезивну тажарознижувальну дію. Фармакологічна активність препарату зумовленавластивостями парацетамолу, кофеїну, фенілефрину гідрохлориду та хлорфенірамінумалеату, які входять до складу препарату. Парацетамол має аналгетичний,незначний антипіретичний ефект. Механізм дії пов’язаний з інгібуванням синтезупростагландинів. Кофеїн чинить стимулюючу дію на центральну нервову систему,головним чином на кору головного мозку, дихальний та судиноруховий центри,підвищує розумову та фізичну працездатність, зменшує сонливість, відчуття втомита послаблює дію засобів, що пригнічують центральну нервову систему. Спричиняєвиражену дію на серцево-судинну систему: збільшує силу та частоту серцевихскорочень, підвищує артеріальний тиск при гіпотензії, має помірну діуретичнудію. Підвищує секрецію залоз шлунка. Фенілефрин належить до груписимпатоміметиків, дія якого пов’язана в першу чергу з прямою стимуляцієюадренорецепторів і частково опосередковано через вивільнення норадреналіну. Маєпомірно виражену седативну та М-холіноблокуючу дію. Інгібує біологічні ефектигістаміну: зменшує симптоми алергічного риніту, чихання, ринорею, подразнення углотці. Хлорфеніамін належить до групи блокаторів Н1-рецепторів. Маєпомірно виражену седативну та М-холіноблокуючу дію. Інгібує біологічні ефектигістаміну: зменшує симптоми алергічного риніту, чихання, ринорею, подразнення углотці. Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Симптоматичне лікуваннязастуди та грипу, які супроводжуються закладеністю носа, головним болем,пропасницею.

Спосібзастосування та дози. Дорослимі дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці кожні 3-4 години, але небільше 4 таблеток на добу.Курс лікування –не довше 3 днів.

Побічна дія. Можливі: тахікардія,аритмія, підвищення артеріального тиску, збудження, головний біль, запаморочення,тремор, сонливість, сухість слизових оболонок, погіршання апетиту, нудота,блювання, алергічні шкірні реакції, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, нирковаколіка.

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату. Дитячий вік до 12 років. Вагітність, періодгодування груддю, тяжка артеріальна гіпертензія, декомпенсована серцеванедостатність, гострий панкреатит, гепатит, гіпертиреоз, алкоголізм.

Передозування. Симптоми: екстрасистолія,підвищення артеріального тиску, тахікардія, нудота, блювання, гепатонекроз.Лікування: симптоматичне.Промивання шлунка, застосування метіоніну та ацетилцистеїну. Введенняальфа-адреноблокаторів.

Особливості застосування. Призначають з обережністюпацієнтам з порушеннями функції печінки, при глаукомі, затримці сечі,гіпертрофії передміхурової залози, при епілепсії, тяжких серцево-судиннихзахворюваннях, а також особам літнього віку. У період лікування слід уникатикерування транспортними засобами, роботи з механізмами та інших небезпечних видівдіяльності. Не вживати алкоголь. Ризик передозування підвищується приалкогольних захворюваннях печінки.

Взаємодія з

іншими лікарськимизасобами. Посилює дію непрямих антикоагулянтів. Одночасне застосуванняФлюколду®-N з гепатотоксичними засобами може призвести до підсиленнягепатотоксичної дії. Метоклопрамід прискорює абсорбцію парацетамолу. Пробеніцидвпливає на концентрацію парацетамолу в плазмі та його екскрецію. Подібно доінших антигістамінних препаратів хлорфеніраміну малеат сприяє седативномуефекту, який спричиняють депресанти центральної нервової системи при їходночасному застосуванні. Симпатоміметики посилюють аритмогенність.

Умови татермін зберігання. Зберігатиу сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температуріне вище 25°С. Термінпридатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z