Загружается, подождите...

Флуцинар (Flucinar)


міжнароднаназва: флуоцинолон;

основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла

, щопросвічується

, м’яка маса;

cклад: 1 г мазі містить флуоцинолону ацетоніду 0,25мг;допоміжніречовини: пропіленгліколь, кислота лимонна, ланолін безводний, вазелін білий.

Лікарська форма. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТСD07AC04

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має сильну місцеву дію – протизапальну,протиексудативну та протисвербіжну. Препарат гальмує правильний поділ клітини,тому застосовується при лікуванні келоїдів та псоріазу. Фармакокінетика. Флуоцинолону ацетонід легко проникає в шкіру через їїзовнішній ороговілий шар. Він не метаболізується в шкірі, а акумулюється в їїороговілому шарі; його можна виявити навіть через 15 днів після нанесення.Після всмоктування через шкіру препарат метаболізується переважно в печінці,виводиться з сечею і в незначних кількостях з жовчю, у вигляді кон’югантівглюкуронідів в незмінному стані.

Показання для застосування.Нетривале лікування гострих і хронічнихзапальних захворювань шкіри, які супроводжуються стійким свербежем: себорейнийдерматит, атопічний дерматит, екзема, поліморфна еритема, хронічний червонийвовчак, червоний плескатий лишай, псоріаз, пруриго, кропив’янка, укуси комах.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для місцевого застосування. Мазь слід нанеститонким шаром на уражену шкіру 1 - 2 рази на добу.Не слід застосовувати мазь під оклюзійну пов’язку. Лише у випадкучервоного плескатого лишаю та псоріазу дозволяється застосовувати закритупов’язку, яку слід змінювати кожного дня.Лікування не слід проводити безперервно довше 2 тижнів. Не можназастосовувати на шкірі обличчя більше 1 тижня. Протягом тижня рекомендуєтьсязастосовувати не більше 1 туби.Слід з обережністю застосовувати препарат дітям віком від 2 років,тільки 1 раз на добу, на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя.Тривалість курсу лікування – зазвичай 1 – 2 тижні.

Побічна дія. Можуть спостерігатися наступні побічні ефекти: вугри, післястероїднапурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухістьшкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення абогіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри,телеангіоектазія, періоральний дерматит, запалення волосяних фолікулів,вторинні інфекції. В окремих випадках можуть з’явитися: кропив’янка,плямисто-папульозний висип або може бути загострення існуючих змін.Застосування мазі під оклюзійну пов’язку, враховуючи підвищене всмоктування,може спричинити сильну загальносистемну дію, яка проявляється у виглядінабряків, гіпертензії, підвищеної чутливості до інфекцій. При зовнішньомузастосуванні на шкірі повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома.

Протипоказання. Не рекомендується застосовувати мазь “Флуцинар” при бактеріальних,вірусних та грибкових інфекціях шкіри, звичайних та рожевих вуграх,періоральному дерматиті (dermatitis perioralis), після профілактичних щеплень,а також у випадку підтвердженої підвищеної чутливості до флуоцинолону ацетонідуабо інших глюкокортикостероїдів і до компонентів препарату. Не слідзастосовувати дітям віком до 2 років. Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності, особливотривало та на великих ділянках шкіри. Не можна застосовувати препарат у Ітриместрі вагітності.

Передозування. При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіриможуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням побічнихефектів (набряки, гіпертензія, гіперглікемія, підвищена чутливість доінфекцій), а в тяжких випадках – розвитком хвороби Кушинга. Однак у зв’язку змісцевим застосуванням препарату вказані симптоми спостерігалися дуже рідко.Терапія симптоматична.

Особливостізастосування.Не застосовувати безперервно більш ніж 2 тижні. При довготриваломузастосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічнихефектів та можливість розвитку набряків, артеріальної гіпертензії,гіперглікемії, зниження резистентності.У випадку розвитку інфекції у місці застосування мазі слід провестивідповідне антибактеріальне або протигрибкове лікування. Слід уникати нанесенняпрепарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на закритокутовута відкритокутову глаукому, а також пацієнтам з катарактою, враховуючиможливість посилення симптомів захворювання.На шкірі обличчя, пахвин, а також у пахвовій ділянці застосовуватитільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктуваннята високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitisperioralis), навіть після нетривалого застосування. Слід обережно застосовувати лікарський засібза наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам похилого віку.Під час лікування не рекомендують робитищеплення проти віспи, а також проводити інші види імунізації. Застосування під час вагітності та лактації Не можна застосовувати препарат у І триместрі вагітності. Слід бутиособливо обережним при застосуванні мазі “Флуцинар” матерями, що годуютьгруддю. В окремих випадках можна застосовувати короткочасно на невеликихділянках шкіри. Не застосовуйте на шкірі грудей. Вплив наздатність керувати транспортними засобами та механізмамиЛікарський засібне обмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортнимизасобами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні не виявлена. Флуцинар може посилювати діюімуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулювальнихлікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 OСв місці, недоступному для дітей.Термін придатності –5 років.Забороняється застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z