Загружается, подождите...

Цминупіщаного квітки (Flores helichrysiarenarii)


міжнародна назва: Helichrysum arenarium;

основні фізико-хімічні властивості:кошикикулясті, складаються із численних квіток; колір лимонно-жовтій або жовтогарячий;запах слабкий, ароматний, смак пряно-гіркий;

склад: квітки цмину піщаного 50 г.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.Код АТС А05А Х10.

Фармакологічні властивості. Квітки цмину піщаного (Helichrysum arenarіumL. Moench.) містять ефірні олії, гіркості, дубильні речовини, стерини, флавони.Препарати цмину піщаного посилюють утворення жовчі та жовчних кислот.Механізм дії пов´язаний з рефлексами на рівні слизової оболонки кишечникута із впливом на секреторну функцію паренхіми печінки. Спостерігаєтьсязбільшення кількості секретованої жовчі, підвищення осмотичного градієнта усистемі жовч - кров, що посилює осмотичну фільтрацію води та електролітів ужовчні капіляри. При цьому збільшується відтікання жовчі по жовчних шляхах тапідвищується рівень холатів у жовчі, знижується можливість випаданняхолестерину жовчі в осад (запобігання утворенню жовчних конкрементів).

Показання для застосування. Препарати цмину призначаютьпри хронічних холециститах, гепатитах, дискінезії жовчовивідних шляхів, дляпрофілактики жовчнокам’яної хвороби. Захворювання сечостатевих шляхів.

Спосіб застосування та дози. Для приготування настою 4г (2 столові ложки) квіток кладуть в емальований посуд, заливають 200 млперевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють накиплячій водяній бані 15 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 45хвилин, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настоюдоводять перевареною водою до 200 мл. Настій рекомендують вживати теплим 2 - 3 рази на день за 15 – 20 хвилиндо їжі, попередньо збовтуючи.Дорослим і підліткам призначають по ½ склянки, дітям віком 1 -12 років - від 1 столової ложки до 1/4 склянки, жінкам у періоди вагітності тагодування груддю - по 1/8 - 1/4 склянки настою на прийом.Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимостіпрепарату.

Побічна дія. Тривале застосування препарату може спричинитирозвиток застою жовчі у печінці, а також призвести до підвищення артеріальноготиску у хворих на гіпертонічну хворобу (артеріальну гіпертензію).При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвитокмісцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набряк шкіри).

Протипоказання. Гострі запальні захворювання печінки, жовчногоміхура та підшлункової залози, жовчнокам’яна хвороба (з ознаками обтураціїжовчовивідних шляхів), індивідуальна непереносимість біологічно активнихречовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище +25 °С.Термін придатності - 4 роки. Приготовлений настій зберігають у прохолодному (8 - 15 °С) місці небільше 2 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z