Загружается, подождите...

Цмину піщаного квітки (Flores helichrysi arenarii)


міжнародна назва: Helichrysum arenarium;

основніфізико-хімічні властивості: кошикикулеподібні, поодинокі або декілька разом на коротких шерстистовойлочнихквітконосах. Колір обгортки лимонно – жовтий, квіток лимонно – жовтий абооранжевий. Запах слабкий ароматний;

склад: квітки цмину піщаного.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.Код АТС А05А Х10.

Фармакологічні властивості. Квітки цмину піщаного (Helichrysum arenarіumL. Moench.) містять ефірні олії, гіркості, дубильні речовини, стерини, флавони.Препарати цмину піщаного посилюють утворення жовчі та жовчних кислот. Механізмдії пов´язаний з рефлексами на рівні слизової оболонки кишечнику та ізвпливом на секреторну функцію паренхіми печінки. Спостерігається збільшеннякількості секретованої жовчі, підвищення осмотичного градієнта у системі жовч -кров, що посилює осмотичну фільтрацію води та електролітів у жовчні капіляри.При цьому збільшується відтікання жовчі по жовчних шляхах та підвищуєтьсярівень холатів у жовчі, знижується можливість випадання холестерину жовчі восад (запобігання утворенню жовчних конкрементів).

Показання длязастосування. Препаратицмину призначають при хронічних холециститах, гепатитах, дискінезіїжовчовивідних шляхів, для профілактики жовчнокам’яної хвороби.

Спосібзастосування та дози. Дляприготування настою 4 г (2 столові ложки) квіток кладуть в емальований посуд,заливають 200 мл перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою інастоюють на киплячій водяній бані 15 хвилин. Охолоджують при кімнатнійтемпературі 45 хвилин, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою.Об’єм настою доводять перевареною водою до 200 мл. Настій рекомендують вживати теплим 2 - 3 рази на день за 15 – 20 хвилиндо їжі, попередньо збовтуючи.Дорослим і підліткам призначають по 1/2 склянки, дітям віком 1 - 12 років- від 1 столової ложки до 1/4 склянки, жінкам у періоди вагітності та годуваннягруддю - по 1/8 - 1/4 склянки настою на прийом.Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимостіпрепарату.

Побічна дія. Тривале застосування препарату може спричинитирозвиток застою жовчі у печінці, а також призвести до підвищення артеріальноготиску у хворих на гіпертонічну хворобу (артеріальну гіпертензію).При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвитокмісцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набряк шкіри).

Протипоказання. Гострі запальні захворювання печінки, жовчногоміхура та підшлункової залози, жовчнокам’яна хвороба (з ознаками обтураціїжовчовивідних шляхів), індивідуальна непереносимість біологічно активнихречовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Квітки цмину зберігають у недоступному для дітей,сухому місці, при температурі від 15°С до 25 °С.Термін придатності - 4 роки. Не можна застосовувати препарат післязакінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.Приготовлений настій зберігають у прохолодному (8 – 15 °С) місці небільше 2 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z