Загружается, подождите...

Нагідок квітки (Flores calendulae)


міжнародна назва

: Calendula officinalis;

основні фізико-хімічні властивості: цільні або частково осипані кошики діаметромдо 5 см; колір крайових квіток червонувато-жовтогарячий, жовтогарячий, яскраво-або блідо-жовтий; серединних – жовтогарячий, жовтувато-брунатний або жовтий;запах слабкий; смак солонувато-гіркий;

склад: нагідок квітки - 50 г.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Антисептики, що застосовуються при захворюванняхгорла. Код АТС R02А А20.

Фармакологічні властивості. Нагідки лікарські належать до антисептичнихзасобів. Мають протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну, спазмолітичну іжовчогінну дію.

Показання для застосування. У стоматологічній практиці – призахворюваннях порожнини рота (молочниця у дітей, гінгівіти, піорея,запальнодистрофічна форма парадонтозу). Внутрішньо – при запальних процесахшлунково-кишкового тракту, печінки.

Спосіб застосування та дози. Для зовнішнього застосування (полоскання,промивання) 10 г квіток настоюють у 200 мл гарячої води до охолодження, потім проціджують;сировину, що залишилася, віджимають. Застосовують в охолодженому вигляді.Для прийому внутрішньо – 1 чайну ложкуквіток настоюють в 200 мл (одній склянці) гарячої перевареної води доохолодження, потім проціджують. Дорослі приймають по 1/2-1/3 склянки настою упроміжках між їдою. Як жовчогінний засіб приймають по 1-2 столовій ложці, 2-3рази на день.

Побічна дія. Не спостерігалась.

Протипоказання. Відсутні.

Передозування. Не встановлено.

Особливості застосування. Перші ознаки поліпшення стану з'являються через 1місяць після початку лікування.Передвикористанням настій рекомендується збовтувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 °С. Приготовленийнастій зберігають у прохолодному місці, не більше 2 діб.Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z