Загружается, подождите...

Флохал (Flohale)


міжнародна назва: флутиказон;

основні фізико-хімічні властивості: біла гомогенна суспензія;

склад: 1 доза містить 50, 125 або 250 мкгфлутиказону пропіонату;допоміжні речовини : лецитин, спирт абсолютний, пропелент HFA-134a(тетрафторетан).

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій дозований.

Фармакотерапевтична група. Протиастматичний препарат для інгаляційногозастосування. Код АТС R03 BA05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Флутиказону пропіонат –синтетичний глюкокортистероїд (ГКС). При інгаляційному введенні в дозах, щорекомендуються, має виражений протизапальний ефект, що приводить до зменшеннявираженості симптомів і зниження частоти загострень захворювань, щосупроводжуються обструкцією дихальних шляхів. Дія флутиказону пропіонату несупроводжується побічними реакціями, характерними для системних ГКС. Притривалому застосуванні інгаляційного флутиказону пропіонату в максимальнихдозах добова секреція гормонів кори надниркової залози залишається в межахнорми в дорослих і дітей. Після переводу пацієнтів, які одержують іншіінгаляційні ГКС, на прийом флутиказону пропіонату добова секреція гормонів коринадниркової залози поступово відновлюється до норми, незважаючи на попереднійприйом ГКС. Це вказує на відновлення функції надниркової залози на фоніінгаляційного застосування флутиказону пропіонату. При тривалому застосуванніфлутиказону пропіонату резервна функція кори надниркової залози такожзалишається в межах норми, що підтверджується результатами стимуляційноготесту. Однак необхідно враховувати, що залишкове зниження резервної функціїнадниркової залози може зберігатися протягом тривалого часу після проведеноїтерапії.Фармакокінетика. Після інгаляційного введення абсолютна біодоступністьфлутиказону пропіонату становить 10–30%. Системна абсорбція відбуваєтьсяпереважно в легенях. Частина введеної шляхом інгаляції дози можепроковтуватися, але системна дія мінімальна внаслідок слабкої розчинностіпрепарату у воді й інтенсивному метаболізмі при першому проходженні через печінку.Існує пряма залежність між величиною введеної шляхом інгаляції дози і системноюдією флутиказону пропіонату. Флутиказону пропіонат має високий плазменийкліренс (1 150 мл/хв.). Флутиказону пропіонат швидко виводиться із системногокровотоку, головним чином внаслідок біотрансформації до неактивного похідногоза допомогою ферменту CYP 3A4 системи цитохрому Р450. Нирковий кліренсфлутиказону пропіонату незначний (менше 0,2%), менше 5% його метаболітувиводиться з сечею.

Показання для застосування. Профілактика нападів бронхіальної астми (БА)та як допоміжний засіб при терапії БА системними кортикостероїдами.

Спосіб застосування та дози. Препарат необхідно застосовувати регулярно, навітьпри відсутності симптомів захворювання. Початкову дозу визначаютьіндивідуально, залежно від реакції та ступеня тяжкості захворювання. Післядосягнення терапевтичного ефекту дозу поступово зменшують до мінімальноїефективної дози. Дорослим і підліткам віком 12 років і старше призначаютьзалежно від стану 100 мкг або 125 мкг двічі на добу при бронхіальній астмілегкого ступеню тяжкості, 250 мкг або 500 мкг двічі на добу при бронхіальнійастмі середньої важкості, 500 мкг або 1000 мкг двічі на добу при тяжкій стадіїбронхіальної астми. Дітям від 4 до 12 років призначають 50 мкг або 100 мкг двічі на добузалежно від ступеню тяжкості захворювання.Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.

Побічна дія. Флутиказону пропіонат може викликати захриплістьголосу, кандидоз порожнини рота і глотки, парадоксальний бронхоспазм, в окремихвипадках -- алергічні шкірні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до флутиказону пропіонату.

Передозування. Інгаляційне введення флутиказону пропіонату вдозах, що перевищують рекомендовані, може призвести до тимчасового пригніченняфункції надниркової залози. При цьому не обов’язково вживати екстрених заходів,тому що функція кори надниркової залози відновлюється через кілька днів, щопідтверджується при контролі рівня кортизолу в плазмі. Однак тривалезастосування інгаляційного флутиказону пропіонату в дозах, що перевищуютьрекомендовані, може призвести до пригнічення функції надниркової залози.Рекомендується проводити моніторинг резервної функції кори надниркової залози.

Особливості застосування. Препарат Флохал призначений для тривалоголікування захворювання. Раптове і прогресуюче загострення бронхіальної астмиможе являти загрозу для життя пацієнта, тому в подібних випадках необхіднопереглянути план лікування пацієнта і вирішити питання про збільшення дози ГКС.Різко припиняти лікування не рекомендується. Слід дотримуватися обережності припризначенні ГКС для інгаляцій пацієнтам з туберкульозом легень (як активної,так і неактивної форми). Препарат необхідно застосовувати з обережністю длялікування пацієнтів з гіпертиреозом.При виникненні або для профілактики захриплості голосу і кандидозупорожнини рота і глотки рекомендується після інгаляції полоскати рот і горловодою. При кандидозі можна застосовувати протигрибкові препарати місцевої дії,одночасно продовжуючи терапію Флохалом. Інгаляційні препарати можуть викликати парадоксальний бронхоспазм, якийнеобхідно негайно знімати за допомогою швидкодіючого інгаляційногобронходилататору. При цьому необхідно відразу ж припинити застосування Флохалу,оцінити стан пацієнта, провести необхідне обстеження і при необхідностіпризначити терапію іншими препаратами.При тривалому застосуванні будь-яких інгаляційних ГКС, особливо увисоких дозах, можуть відзначатися системні ефекти, однак імовірність їхрозвитку значно нижче, ніж при прийомі ГКС всередину. Можливі системні ефективключають зниження функції кори надниркової залози, остеопороз, затримку ростув дітей, катаракту, глаукому. Тому особливо важливо, щоб при досягненнітерапевтичного ефекту доза інгаляційних ГКС була знижена до мінімальноїефективної дози. Рекомендується регулярно стежити за динамікою росту дітей, що одержуютьГКС для інгаляцій протягом тривалого часу. У зв’язку з можливою недостатністю надниркової залози сліддотримуватися особливої обережності і регулярно контролювати показники функціїкори надниркової залози при переводі пацієнтів, що приймали ГКС усередину, налікування флутиказоном пропіонатом для інгаляцій. Відміну системних ГКС на фоніінгаляцій флутиказону пропіонату варто проводити поступово. Пацієнти повинніносити із собою картку, що вказує, що їм може знадобитися додатковий прийом ГКСпри різних стресових ситуаціях.Для осіб літнього віку і пацієнтів з нирковою недостатністю абопорушенням функції печінки спеціального підбора дози не потрібно.Даних про застосування препарату Флохал у дітей молодше 4 років немає.Вплив на здатність до керування автотранспортом і точними механізмами:спеціальні дослідження не проводилися, однак фармакологічні властивостіфлутиказону пропіонату не припускають такого впливу. При вагітності й у період годування груддю препарат можна призначатитільки в тому випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищуєбудь-який потенційний ризик для плоду або дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При захворюваннях, що супроводжуютьсяоборотною обструкцією дихальних шляхів, не рекомендується призначати якнеселективні, так і кардіоселективні β-адреноблокатори, за винятком тихвипадків, коли це дійсно необхідно й обґрунтовано. Оскільки при інгаляційномуведенні флутиказону пропіонату концентрації його в плазмі крові дуже низькі,несприятливі взаємодії з іншими лікарськими препаратами малоймовірні.Слід дотримуватися обережності при одночасному призначенні препарату таінгібіторів ферменту CYP3A4 (наприклад кетоконазолу, ритонавіру), тому щосистемна дія флутиказону пропіонату може підвищуватися.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 0Су недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z