Загружается, подождите...

Флекс-а-мін ™ глюкозамін (Flex-a-min glucosamine)


міжнародна та хімічна назви: glucosamine(2-дезокси-2-аміно-альфаD(+)глюкози гідрохлорид);

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: тверді прозорі желатинові капсули розміром0, які містять білий порошок;

склад: 1 капсула містить глюкозаміну сульфату 1010мг;допоміжні речовини:магнію стеарат рослинного походження,кремнію двоокис, желатин (оболонка).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Інші засоби, що застосовуються при патології опорно-руховогоапарату (хондропротектори). Код АТС М 09 АХ.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хондропротекторні властивості препарату флекс-а-мінзумовлює його активний чинник – глюкозамін. Він є субстратом побудовисуглобного хряща. Внаслідок будь-якого несприятливого впливу (захворювання,вікові порушення обміну, травматизація) зменшується його синтез і концентраціяу сполучній тканині, через що порушується функціональний стан суглобів івиникає біль. Глюкозамін входить до складу ендогенних глюкозамін-гліканів хрящовоїтканини. При систематичному застосуванні глюкозамін стимулює синтезпротеогліканів і колагену, чим протидіє прогресуванню дегенеративних процесів усуглобах, хребті та навколишніх м’яких тканинах. Зменшує болючість і нормалізуєрухливість в уражених суглобах. За численними клінічними і рентгенологічнимиспостереженнями, прийом екзогенного глюкозаміну протидіє прогресуваннюостеоартрозу і зменшує частоту його загострень. Препарат запобігає можливомуметаболічному ушкодженню хряща від дії нестероїдних протизапальних засобів іглюкокортикостероїдів. Окрім того, завдяки здатності поглинати вільні радикаливиявляє власну м’яку протизапальну дію, що не пов’язана з метаболізмомпростагландинів.Фармакокінетика.Біодоступність глюкозаміну при пероральному застосуванні 25 -26%. Післярозподілу в тканинах найбільші концентрації спостерігаються в печінці, нирках іхрящовій тканині. Метаболізується до води, вуглекислого газу та сечовини.Приблизно 30% прийнятої кількості тривало персистують у сполучній тканині. Унезміненому вигляді екскретується головним чином з сечею, дуже незначною мірою- з калом.

Показання для застосування.Дегенеративно-дистрофічні захворювання периферичних суглобів і хребта (остеоартрит, тендиніт,остеохондроз та ін.);остеопатії та хондропатії, хондромаляція, пародонтопатії;профілактика та лікування ушкоджень суглобів внаслідок фізичнихперевантажень (у тому числі спортивної травми);період реконвалесценції після переломів кісток (для прискоренняутворення кісткової мозолі), травм, операцій опорно-рухового апарату тощо;як допоміжний засіб при болю в суглобах.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років внутрішньопо 1-2 капсули на день, запиваючи водою. Мінімальна тривалість курсу 6 тижнів;максимум клінічної дії спостерігається після застосування препарату протягом2-3 місяців. Клінічний ефект настає повільно і здатен зберігатися довш післяприпинення приймання. Рекомендується починати лікування з 2 таблеток на день(вранці та ввечері), переходячи потім на 1 таблетку на день. Індивідуальнутривалість курсів і частоту приймання визначає лікар залежно від стадіїхвороби, больового синдрому та клінічної відповіді.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. У випадкуіндивідуальної підвищеної чутливості можливі помірні прояви алергічних реакцій(шкірні висипання, свербіж, кропив’янка тощо), порушення роботишлунково-кишкового тракту (нудота, біль у животі, метеоризм), що минали післяприпинення приймання препарату. При виникненні будь-якого побічного ефектунеобхідно звернутися до лікаря.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого зкомпонентів препарату. Недостатність функції нирок у стадії декомпенсації.

Передозування. Препарат не виявляє токсичності навіть при значномупередозуванні. Летальні дози для глюкозаміну не встановлені. При випадковомугострому передозуванні лікування симптоматичне, після обов’язкового лiкарськогоогляду.

Особливості застосування. Під час вагітності та лактації, а також дітям вікомдо 12 років препарат не рекомендується через недостатність клінічного досвіду. Немає обмежень відносно управління автотранспортом і складнимимеханізмами під час застосування препарату.Рекомендуєтьсязбільшення доз для пацієнтів з надлишковою масою тіла, пептичною виразкоюшлунка або 12-палої кишки, при одночасному приймання діуретиків, а також напочатку лікування за потреби прискорення клінічної відповіді.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі з іншими лікарськимизасобами глюкозамін підсилює всмоктування в травному каналі антибiотикiв групитетрациклiнiв і зменшує – пеніцилінів і хлорамфеніколу. Виявляє синергізм діїпри одночасному застосуванні з хондроїтином та іншими хондропротекторами. При одночасномузастосуванні з глюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобамипрепарат може знижувати потребу в них, а також у знеболювальних засобах.Ефективність лікування підвищується при збагаченні дієти вітамінами А, С тасолями марганцю, магнію, міді, цинку і селену.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці,при температурі не вище 30°C.Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z