Загружается, подождите...

Флагіл (Flagyl)


міжнародна назва: метронідазол;

основні фізико-хімічні властивості: круглі таблетки, вкриті оболонкою, від білогодо кремово-білого кольору з тисненням “F250” на одному боці;

склад: 1 таблетка містить 250 мг метронідазолу;допоміжні речовини: крохмаль пшеничний, повідон,магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 20 000.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби. Похідні імідазолу.Код АТС J01X D01.

Фармакологічні властивості. Метронідазол належить до сімейства нітро-5-імідазолів і має широкий спектр дії відносно анаеробних мікроорганізмівPeptostreptococcus, Clostridium sp., Bacteroides sp., Fusobacterium,Prevotella, Veilonella. Стримує розвиток найпростіших Trichomonas vaginalis,Giardia intestinalis (Lamblia intestinalis), Entamoeba histolytica.Фармакокінетика.При прийомі через ротметронідазол швидко і майже повністю всмоктується (80% за годину). Періоднапіввиведення дорівнює 8-10 годинам, зв’язування з білками крові незначне - небільше 10-20%. Метронідазол швидко потрапляє в тканини та біологічні рідини(легені, нирки, печінку, шкіру, жовч, спинномозкову рідину, слину, сім’янурідину, вагінальний секрет, грудне молоко) і проходить крізь плацентарнийбар’єр. Метаболізм метронідазолу відбувається шляхом окислення в печінці.Виведення препарату здійснюється на 40-70% через нирки (у незміненій формі - близько20% від прийнятої дози). У хворих з печінковою недостатністю періоднапіввиведення залишається без змін.

Показання для застосування. Амебіаз, урогенітальний трихомоніаз,неспецифічні вагініти, лямбліоз, профілактика анаеробних інфекцій прихірургічних операціях у пацієнтів з груп ризику.

Спосіб застосування та дози. При амебіазі Флагіл® приймаютьпротягом 7 днів. Дорослі: 1,5 г на добу (за 3 прийоми); діти: 30-40 мг/кг надобу (за 3 прийоми). Лямбліоз лікують протягом 5 днів. Дорослим призначають 750-1000 мг Флагілу® на добу; дітям 2-5 років – 250 мг на добу за 2прийоми; дітям 5-10 років - 375 мг на добу за 3 прийоми; дітям 10-15 років -500 мг на добу за 2 прийоми. При трихомоніазі у жінок (уретрит і вагініт)Флагіл® призначають одноразово у дозі 2 г або як курс лікуванняпротягом 10 днів: по 1 таблетці 2 рази на добу і 1 вагінальний супозиторій (500мг) на добу. При трихомоніазі у чоловіків (уретрит) Флагіл®призначають одноразово у дозі 2 г або як курс лікування протягом 10 днів: по 1таблетці 2 рази на добу. При неспецифічних вагінітах призначають по 500 мгФлагілу® 2 рази на добу протягом 7 днів. При лікуванні анаеробнихінфекцій дорослим призначають 1,0-1,5 г Флагілу® на добу, дітям - ізрозрахунку 20-30 мг/кг на добу за 3 прийоми під час або після їди.

Побічна дія. Шлунково-кишковий тракт:- болі в епігастрії, нудота, блювання, пронос;- запалення слизової оболонки ротової порожнини,смакові розлади, анорексія;- виняткові випадки панкреатиту, які носять оборотнийхарактер.Реакціїгіперчутливості:- висипка, свербіж, почервоніння, кропивниця;- пропасниця, ангіоневротичний набряк, винятковівипадки анафілактичного шоку;- поодинокі випадки пустульозної висипки.Периферичната центральна нервова система:- периферична сенсорна нейропатія;- головний біль, судоми, запаморочення, атаксія.Психічні розлади:- психотичні розлади, у тому числі сплутанністьсвідомості, галюцинації.Порушеннязору:- тимчасові порушення зорових функцій, такі якдиплопія, міопія.Гематологія:- повідомляли про поодинокі випадки агранулоцитозу,нейтропенії та тромбоцитопенії.Функції печінки:- повідомляли про поодинокі випадки відхилення віднорми тестів функції печінки, які носять оборотний характер, і холестатичногогепатиту.Під час лікування сеча може набуватичервоно-коричневого забарвлення, що зумовлено присутністю розчинних у водіпігментів, які є продуктом метаболізму метронідазолу.

Протипоказання. Підвищеначутливість до метронідазолу абоінших компонентів препарату, перший триместр вагітності, період годуваннягруддю.Гіперчутливість до похідних імідазолу.

Передозування. Симптоми передозування обмежувалися блюванням,атаксією та незначною дезорієнтацією.Оскільки не відомий специфічнийантидот для корекції передозування метронідазолу, рекомендовано здійснюватисимптоматичну терапію. Виводиться із організму при гемодіалізі, перитонеальнийдіаліз малоефективний.

Особливості застосування. Довготривале вживання препарату слідпроводити під контролем формули крові. Якщо розвивається лейкопенія, важливоретельно співставити очікувану користь від продовження лікування та можливийризик. Слід припинити лікування при появі атаксії, запаморочень, галюцинацій,при погіршанні неврологічного статусу хворого.Метронідазол слід з обережністю призначати пацієнтам зактивними або тяжкими захворюваннями периферичної та центральної нервовоїсистеми через ризик загострення неврологічного захворювання.Слід мати на увазі, що метронідазол здатеніммобілізувати трепонеми, а це призводить до помилково позитивного тестуНельсона.Флагіл® слід призначати з обережністюхворим на печінкову енцефалопатію.Оскільки існує потенційна можливістьвиникнення сплутаності свідомості, запаморочень, галюцинацій, судом аботимчасових порушень зорових функцій, не рекомендується керувати транспортнимизасобами або іншими механізмами при появі подібних симптомів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дисульфірам: повідомляли про випадкипсихотичних реакцій у пацієнтів, які приймали одночасно метронідазол ідисульфірам.Алкоголь: не слід вживати алкогольні напої таприймати препарати, які містять алкоголь, під час лікування та протягомпринаймні ще одного дня після його закінчення через можливе виникненнядисульфірамподібної реакції (ефект Антабусу) (почервоніння, блювання,тахікардія).Пероральна терапія антикоагулянтами (типуварфарину): посилення антикоагулянтної дії та підвищений ризик кровотеч,спричинений зменшенням печінкового катаболізму. У випадку одночасногозастосування слід частіше контролювати протромбіновий час і коригуватиантикоагулянтну терапію під час лікування метронідазолом.Літій: рівень літію у плазмі при прийоміметронідазолу може збільшуватись. Необхідно перевіряти концентрації у плазмілітію, креатиніну та електролітів у пацієнтів, які приймають літій таметронідазол одночасно.Циклоспорин: ризик підвищення рівнів циклоспорину усироватці. Якщо препарати необхідно приймати паралельно, слід ретельноконтролювати рівні циклоспорину та креатиніну.Фенітоїн або фенобарбітал: спричиняє зниження рівнівметронідазолу у плазмі крові.5-фторурацил: зниження кліренсу 5-фторурацилуспричиняє підвищення токсичності 5-фторурацилу.

Умови та термінзберігання. Зберігатипри температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці. Термін придатності- 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z