Загружается, подождите...

Феністил гель (Fenistil gel)


міжнародна назва: dimetindene;N,N-диметил-3-1-(2-піридиніл)етил-1Н-інден-2-етанамін (у вигляді малеату);

основні фізико-хімічнівластивості: гомогенний,безбарвний, зі слабким специфічним запахом гель;

склад: 1 г гелю міститьдиметиндену малеату 1 мг;допоміжні речовини: бензалконіюхлорид, натрію едетеат; карбомер 974Р, натрію гідроксид, пропіленгліколь, водаочищена.

Форма випуску. Гель для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Протисвербіжні препарати(включаючи антигістамінні, місцевоанестезуючі засоби). Код АТС D04А А13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Диметиндену малеат- похідне феніндену. Є антагоністом гістаміну на рівні Н1-рецепторів.Має протиалергічну і протисвербіжну дію. При нанесенні на шкіру Феністил гельзменшує свербіж і подразнення, які супроводжують шкірні алергічні реакції.Препарат має також місцевоанестезуючі властивості.Фармакокінетика.Примісцевому застосуванні гелю активна речовина швидко проникає в шкіру. Системнабіодоступність активної речовини становить 10%.

Показання для застосування.Шкірнийсвербіж різного походження (крім пов’язаного з холестазом), наприклад при різнихшкірних висипах, кропив’янці, укусах комах, сонячній еритемі і поверхневихопіках.

Спосіб застосування тадози. Гельслід наносити на уражені ділянки шкіри, 2 - 4 рази на добу. У разі дуже сильногосвербежу або розповсюджених уражень шкіри рекомендується разом з місцевимиаплікаціями гелю застосовувати пероральні форми препарату.

Побічна дія. Іноді можливо легкетимчасове відчуття сухості або печіння шкіри. В поодиноких випадках - шкірний висипі свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість добудь-якого компонента препарату. У немовлят і дітей молодшого віку не слідзастосовувати Феністил гель на великих ділянках шкіри, особливо якщо вонизапалені або кровоточать.

Передозування. Про передозування Феністилугелю повідомлень немає.

Особливості застосування. При вираженому свербежі абопри ураженні великих ділянок шкіри Феністил гель можна застосовувати тількипісля консультації з лікарем.Вагітність і лактація.Застосування препарату в перші тримісяці вагітності можливо тільки після консультації з лікарем. У II та ІІІтриместрах вагітності, а також у період лактації Феністил гель не слідзастосовувати на великих ділянках шкіри, особливо за наявності явищ запаленняабо кровоточивості. Матерям-годувальницям не сліднаносити гель на соски молочних залоз. При застосуванні Феністил гелю навеликих ділянках шкіри слід запобігати впливу сонячних променів.Якщо в період лікування Феністилгелем вираженість симптомів захворювання не зменшуються або, навпаки,посилюється, необхідно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не застосовувати гель з іншими протисвербіжними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному длядітей, сухому місці при температурі нижче 25°С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z