Загружается, подождите...

Фебіхол (Febichol)


міжнародна та хімічна назви: феніпентол; 1-феніл-1-гідроксипентан;

основні фізико-хімічні властивості: світло-зелені капсули, що містять безбарвнуароматичну рідину;

склад: 1 капсула містить феніпентолу 0,1 г;допоміжні речовини: гліцерин 85 %, хлорофілін, метилпарабен, желатин

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при біліарній патології.Код АТС А05АХ10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча субстанція препарату - холеретична речовина, щоміститься в кореневищах тропічної рослини куркума (Curcuma longa, синонімCurcuma domestica). Підвищує виділення жовчі та вміст у ній щільних субстанцій, що входятьдо її складу (жовчні кислоти та холестерин).Максимальна дія препарату виявляється через 15 хвилин після прийому. Підвищення секреції жовчних кислот активує ліпазу підшлункового соку іполіпшує емульгування жирів із подальшою нормалізацією їх засвоєння. Препаратпідвищує рівень секретину в крові, об’єм панкреатичного соку, що виділяється,та вміст у ньому бікарбонатів. Стимулює надходження ліпаз у панкреатичний сік.Основний механізм дії - холеретичний, але діюча речовина при взаємодії з вільнимирадикалами у тканині печінки виявляє антиоксидантну дію і перериває процесперекисного окислення ліпідів. Захищаючи клітини печінки від ушкоджень,феніпентол виявляє гепатопротекторні властивості. Препарат підсилює секреторнуфункцію залоз шлунка, підвищує вироблення муцину його.слизовою оболонкою.Препарат зменшує абсолютну кількість холестерину, що міститься у жовчі, тапопереджає його випадіння в осад у вигляді камінців жовчного міхура і проток.Препарат має помірну гіпохолестеринемічну активність.Фармакокінетика.Значна частина феніпентолу метаболізується впечінці і потрапляє в портальну систему кровообігу. Концентрації в тканинахорганізму незначні.Менше 1 % речовини виводиться із сечею в незміненому виглядіі 7 - 35 % - у формі глюкуроніду.

Показання для застосування. Хронічні запальні процеси жовчовивіднихшляхів, функціональні розлади біліарного тракту, стани після холециститектомії,аномалії жовчовивідних шляхів, що супроводжуються стазом жовчі, хронічнізахворювання печінки з порушенням її зовнішньосекреторної функції, хронічнізахворювання підшлункової залози із зовнішньосекреторною недостатністю(особливо ферменту ліпази), хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцієюшлункових залоз, диспепсія (метеоризм, біль у підребер’ї) внаслідок погрішностейу харчуванні.

Спосіб застосування та дози. Призначають по 2 капсули тричі на добу або 2капсули за один прийом безпосередньо перед їдою. Капсули слід запивати великоюкількістю води (200 мл), щоб уникнути їх прилипання до слизової оболонки стравоходу.Тривалість курсу лікування – 3 тижні.

Побічна дія. Звичайно препарат добре переноситься. В окремихвипадках можливо відчуття тиску та переповнення в підребер’ї, нудота, печія,алергічні висипання.

Протипоказання. Фебіхол® не призначають при гостромухолециститі, гострому холангіті, гострому гепатиті та гострому панкреатиті,емпіємі жовчного міхура. Не можна призначати дітям до 15 років, вагітним іжінкам, які годують груддю.

Передозування. Передозування є малоймовірним, але, якщо воно трапиться,лікування - симптоматичне. Специфічного антидоту немає.

Особливості застосування. Діюча речовина - феніпентол - має гіркувато-пекучийсмак, тому випускається в желатинових капсулах. При порушеннях моторики шлункадіюча речовина може вивільнюватися з капсули і спричиняти печію та нудоту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Фебіхолу® з іншимипрепаратами не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 10 - 25 0Св недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z