Загружается, подождите...

Фармазолін (Farmazoline)


міжнародна та хімічна назви: Xylomethazoline;2-(4-1,1-диметилетил-2,6-диметилбензил)-2-імідазоліну гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл містить ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг або 1 мг;допоміжні речовини: натрій фосфорнокислий однозаміщений 2-водний,натрій фосфорнокислий двозаміщений 12-водний, сорбіт, декаметоксин, динатрієвасіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які використовують при захворюванняхпорожнини носа. Протинабрякові препарати для місцевого застосування. Код АТСR01A A07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Фармазолін®належить до неселективних α-адреноміметиків, які місцево звужують судинислизової оболонки і зменшують вираженість процесів запалення. При нанесенні наслизову оболонку носа виявляє протинабрякову дію, зменшує гіперемію таексудацію, що сприяє полегшенню дихання через ніс, зменшенню кровотоку увенозних синусах. Фармакокінетика. Препарат діє переважно місцево, всмоктується черезслизові оболонки при звичайному використанні в незначній кількості. Діяпочинається через 5–10 хвилин, триває протягом 5-6 годин.

Показання для застосування. Фармазолін® застосовується:- при гострих ринітах різної етіології; - при захворюваннях придаткових пазух носа для полегшення відтокусекрету; - при отитах середнього вуха для зменшення набряку слизової оболонкиносоглотки;- при діагностичних і хірургічних маніпуляціях у носових ходах длязменшення набряку та кровотечі.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям віком старше 12 роківзакапують 0,05% або 0,1% розчин по 1‑3 краплі в кожну половину носа 1-3рази на день. Дітям до 12 років застосовують 0,05% розчин: віком від 6 до 12років по 1–3 краплі, від 6 місяців до 5 років – по 1–2 краплі 1–2 рази на день.Курс лікування кожним із препаратів (0,05% або 0,1%) становить 3-5 днів.Максимальна тривалість лікування – не більше 1 тижня. Фармазолін® 0,05% доцільно призначати пацієнтам, які ранішене використовували судинозвужувальні препарати, та дітям до 12 років. У випадкунедостатньої ефективності переходять до більш високої концентрації препарату(0,1%).

Побічна дія. Можливі побічні явища у вигляді печіння,поколювання, сухості в носі. При тривалому застосуванні або частомувикористанні високих концентрацій можуть відзначатися набряк слизової оболонкиноса (частіше - при тривалому застосуванні), прояви резорбтивного ефекту увигляді запаморочення, головного болю, безсоння, блювання, підвищенняартеріального тиску, серцебиття, порушення серцевого ритму, короткочасногопорушення зору. При особливо тривалому застосуванні препарату у високих дозахможе розвинутись депресивний стан.

Протипоказання. Закритокутова форма глаукоми, атрофічний риніт,артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз, тахікардія, виражений атеросклероз,підвищена чутливість до препарату, вагітність, лікування дітей до 6 місяців.

Передозування. При занадто частому закапуванні або використанніпрепарату підвищеної концентрації можуть проявлятися симптоми передозування увигляді головного болю, сухості у носі, нудоти, депресії, підвищенняартеріального тиску, короткочасного порушення зору. Необхідно припинитивикористання препарату і застосовувати препарати-антагоністи: симпатолітики таα-адреноблокатори (фентоламін, тропафен), симптоматичну терапію. Якщопрепарат був випадково випитий, необхідно промити шлунок, прийняти проноснізасоби та ентеросорбенти, провести лікування α-адреноблокаторами,симптоматичну терапію.

Особливості застосування. При користуванні флаконом поліетиленовим передпершим застосуванням максимально загвинчують ковпачок. При цьому шип, щоміститься на внутрішньому боці ковпачка, проколює отвір. Ковпачок відгвинчують,знімають і, злегка натискаючи на корпус флакона, розчин закапують у ніс. При користуванніфлаконом поліетиленовим із контролем розкриття безпосередньо передзастосуванням треба потримати останній у долоні, щоб підігріти його дотемператури тіла. Після закапування ковпачок щільно загвинчують і зберігаютьпрепарат згідно з рекомендаціями, наведеними в Інструкції. Застосування в період годування груддю. При застосуванні втерапевтичних дозах препарат діє місцево і не чинить системного впливу, томуйого використання в терапевтичних дозах у зазначеного контингенту непротипоказане.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фармазолін® взаємодіє з іншимилікарськими засобами лише за наявності резорбтивного ефекту. Препарати-адреноміметики інших груп посилюють дію Фармазоліну®. Адренолітикита симпатолітики, антагоністи кальцію ослаблюють його ефект. Препарат посилюєгіпертензивну дію трициклічних антидепресантів та інгібіторів МАО насерцево-судинну систему.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітеймісці при температурі від 15 до 25 оС.Термін придатності ‑ 2 роки. Після відкриття флакона препарат уфлаконі поліетиленовому придатний 28 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z