Загружается, подождите...

Фамотидин“лх” (Famotidinum “lh”)

мiжнародна та хімічна назви: famotidine;N2-(аміносульфоніл)-3-[[[2-(діамінометилен)аміно]тіазол-4-іл]метил]тіо]пропанамідин;

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору;

склад: 1 таблетка міститьфамотидину 0,02 г;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний,лактоза, тальк, магнію стеарат або кальцію стеарат, метилцелюлоза,поліетиленгліколь, титану діоксид, тропеолін 0.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему таметаболізм. Антагоністи Н2-рецепторів. Код АТС А02В А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фамотидин єблокатором Н2-рецепторів III покоління. Пригнічує продукцію соляноїкислоти як базальну, так і стимульовану гістаміном, гастрином і меньшою мірою -ацетилхоліном. Одночасно зі зниженням продукції соляної кислоти та збільшеннямрН знижує активність пепсину. Фармакокінетика.Післяприйому внутрішньо швидко, але не повністю, всмоктується із ШКТ. Максимальнаконцентрація в плазмі крові досягається через 2 год. Біодоступність становить40 - 45 % і незначно змінюється в присутності їжі.Період напіввиведення із плазмистановить близько 3 год і збільшується у пацієнтів з порушеннями функції нирок.Зв’язування з білками становить 15-20 %. Невелика частина активної речовиниметаболізується в печінці, більша частина виводиться в незміненому вигляді ізсечею.

Показання для застосування. Лікування та профілактикарецидивів виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. При пептичній виразці шлунка тадванадцятипалої кишки призначають внутрішньо, по 40 мг на добу, перед сном,протягом 4 - 8 тижнів. Після досягнення терапевтичного ефекту протягом 2 - 4тижнів проводять підтримуюче лікування в дозі 20 мг на добу. При синдроміЗоллінгера-Еллісона призначають по 20 мг кожні 6 год; максимальна добова доза –0,48 г.

Побічна дія. Можливі головний біль,запаморочення, нудота, запор або діарея, міалгії, депресія, шкірно-алергічніреакції, порушення функції печінки.

Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату, періоди вагітності та лактації, порушення функцій печінки, вік до 14років.

Передозування. Зустрічається дуже рідко, виявляється посиленнямвираженості побічної дії.Лікування. Рекомендується промивання шлунка, симптоматична абопідтримуюча терапія.

Особливості застосування. З обережністю призначаютьхворим з порушенням функції нирок і печінки. Перед початком лікування необхідновиключити наявність злоякісного захворювання стравоходу, шлунка тадванадцятипалої кишки.Вагітність і період лактації.Застосування препаратупротипоказано.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Якщо препарат застосовують в комбінації зантацидами, інтервал між прийомом антацидів і фамотидину повинен становити неменше 1 - 2 години (антациди можуть зменшувати абсорбцію фамотидину).

Умови та термiн зберiгання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі не вище + 20°С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z