Загружается, подождите...

Фамотидин-дарниця (Famotidine-darnitsa)


міжнародната хімічна назви: Famotidine;N2-(аміносульфоніл)-3-[[[2-[(діаміноетилен)аміно]тіазол-4їл]метил]тіо]пропанамід;

основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблеткамістить фамотидину 0,02 г;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, кросповідон Polyplasdone XL-10, аеросил, тальк, стеариновакислота. Сепіфілм 752 білий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікуванняпептичної виразки. Код АТС А02В АО3.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Механізм дії препаратузаснований на ліквідації ефекту гістаміну при конкуренції з ним на рівні Н2-гістаміновихрецепторів обкладкових клітин слизової оболонки шлунка. Фамотидин - Дарниця"розпізнає" рецептор, але не здатний його активувати і викликати формуваннявторинних месенджерів. По мірі прийому препарату зникає гіперацидний стан іпов'язане з ним порушення шлункового травлення.Ефективно пригнічує базальну істимульовану кислотну продукцію (при стимуляції не тільки гістаміном, але йацетилхоліном, інсуліном, кофеїном і при прийомі їжі). У меншій мірі пригнічуєпродукцію пепсину і гастромукопротеїду. Знижує обсяг продукованого шлунковогосекрету. Залежно від прийнятої дози дія препарату триває від 12 до 24 год.Належить до III-го покоління блокаторов Н2-рецепторів гістаміну.Фармакокінетика. Після прийомувнутрішньо Фамотидин-Дарниця абсорбується в травному тракті. Максимальнаконцентрація у плазмі крові визначається через 2 години.Зв'язування з білками плазми крові - близько 20 %. Незначнакількість препарату метаболізується в печінці. Більша частина його виділяєтьсяв незмінному вигляді з сечею. Період напіввиведення становить від 2,5 до 4годин.

Показання для застосування. Пептична виразкашлунка і дванадцятипалої кишки у фазі загострення; профілактика загостреннявиразкової хвороби; симптоматичні виразки слизової оболонки травного тракту,ерозивний езофагіт, рефлюкс-езофагіт, синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо припептичній виразці шлунка і дванадцятипалої кишки приймають по 40 мг, 1 раз надобу, перед сном або по 20 мг, 2 рази на добу, протягом 4 - 8 тижнів. З метоюпрофілактики рецидивів виразкової хвороби Фамотидин-Дарниця призначають по 20мг, 1 раз на добу, перед сном. При рефлюкс-езофагіті дозу препарату підбираютьіндивідуально, залежно від стану хворого. Початкову дозу (20 мг) приймаютькожні 6 годин. При синдромі Золлінгера-Еллісона приймають у дозі 20 - 40 мг, 4рази на добу до досягнення терапевтичного ефекту і клінічного покращення станухворого. При вираженому порушенні функції нирок дозу знижують.

Побічна дія. Антагоністи Н2-рецепторівгістаміну III-го покоління рідко проявляють серйозну побічну дію, являючисьбезпечними в широких межах дозувань. Іноді виникають головний біль, диспепсія, аритмія.Тільки препарати першого покоління мають антиандрогенний ефект, що проявляєтьсяоборотною гінекомастією та імпотенцією у чоловіків, які приймають препаратдовгостроково, у високих дозах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату;період вагітності та лактації; порушення функції печінки. Оскільки досвідзастосування препарату для лікування дітей відсутній, призначатиФамотидин-Дарниця дітям до 14 років не рекомендується.

Передозування. Симптоми: головний біль, запаморочення,нудота, метеоризм, запор або діарея, підвищення активності печінковихамінотрансфераз, шкірно-алергічні реакції, порушення функції нирок. Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія.

Особливості застосування. З особливоюобережністю і в зменшених дозах препарат призначають хворим на порушенняфункцій нирок та печінки. Перед початком лікування необхідно виключитинаявність злоякісних захворювань стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки. Призастосуванні препарату можливі зміни лабораторних показників: збільшення рівнясечовини, зниження кількості лейкоцитів і тромбоцитів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антацидніпрепарати можуть викликати порушення абсорбції Фамотидину-Дарниця приодночасному їх застосуванні, тому перерва між прийомами вказаних засобів,повинна становити не менше 1 - 2 годин. При сумісному застосуванні зкетоконазолом Фамотидин-Дарниця зменшує всмоктування кетоконазолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати внедоступному для дітей та сухому, захищеному від світла місці, при температуріне вище +250 С. Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z