Загружается, подождите...

Ф-гель (F-gel)


міжнародната хімічна назви: кетопрофен;2-(3-бензоїлфеніл)-пропіонова кислота;

основніфізико-хімічні властивості: безбарвний гель із специфічнимзапахом;склад:1 г гелю містить кетопрофену 0,025 г;допоміжніречовини: карбомер-940 або 980, олія, лавандова, олія, неролієва,спиртетиловий 96%,ніпагін, трометамол, вода очищена.

Форма випуску.Гель.

Фармакологічнагрупа. М02А А10. Засоби, що застосовують місцево присуглобовому та м'язовому болю. Нестероїдні протизапальні препарати длямісцевого застосування.

Фармакологічнівластивості. Препарат виявляє протизапальну, знеболювальну таантиагрегаційну дію. Механізм дії обумовлений інгібуванням синтезупростагландинів на рівні циклооксигенази-1, пригніченням синтезулейкотрієнів. антибрадикініновою активністю, стабілізацієюлізосомальних мембран, зниженням активності нейтрофілів.

Фармакокінетика.При нанесенні гелю спостерігається повільне поступове черезшкірневсмоктуваннякетопрофену, що забезпечує підтримання йогоконцентраціїу межах терапевтичного рівня протягом тривалого часу. Кетопрофен добрепроникає усиновіальну рідину і сполучну тканину.Фармакокінетичнівластивості кетопрофену при нашкірних аплікаціях Ф-ГЕЛЮдозволяютьдосягти терапевтичного ефекту без вираженої системної дії.

Показаннядля застосування. Ревматоїдний артрит (у початкових стадіяхзапального процесу без різких змін у суглобах), анкілозуючийспондилоартрит, гострі подагричні, травматичні та інфекційні артрити,остеоартрози, бурсити, тендовагініти, радикуліти, невралгії,міалгії, флебіти, перифлебіти, лімфангіт, травми м'яких тканин та опорно- руховогоапарату (удари, розтягнення, вивихи, пошкодження меніску та ін.).

Спосібзастосування та дози. Гель наносять, видавлюючи з тубиблизько 5 см або більше (в залежності від величини поверхніхворобливої ділянки), 1 -2 рази на добу рівномірним тонким шаром на ураженуділянку, злегка втираючи у шкіру до повного всмоктування препарату. Тривалість курсулікування - до 3 тижнів.

Побічнадія. Можливі гіперемія, відчуття жару або поколювання у місцінанесення препарату.


Протипоказання. Індивідуальна підвищеначутливість до кетопрофену або інших компонентів препарату, мокнучі дерматози,екзема, інфіковані рани, вагітність та період лактації у жінок.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. На даний час взаємодії Ф-ГЕЛЮ при нашкірному застосуванні з іншими лікарськими препаратами не описано.

Передозування. При перевищеннірекомендованих доз можливі загальнорезорбтивні побічні явища, характерні длякетопрофену: печія, нудота, неприємні відчуття у епігастральній області, головнийбіль, запаморочення.

Особливостізастосування. Слід запобігати попаданню гелю на відкриті рановіділянки, а такожв очі та на слизові оболонки. З метою підвищення ефективності терапії можливезастосування оклюзійних пов'язок.

Умови та термін зберігання.Зберігатив недоступному для дітей місці при температурі від +15 до +25 °С. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z