Загружается, подождите...

Екстратерм (Extratherm)


основніфізико-хімічні властивості: таблеткисвітло-бурого кольору з вкрапленнями;

склад: 1 таблетка містить:термопсису сухого екстракту 0,043 г, натріюбензоату 0,2 г, натрію гідрокарбонату 0,2 г, амонію хлориду 0,015 г;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, що застосовуються прикашлю та застудних захворюваннях. Код АТС R05X.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Екстратерм – комбінований препарат, який маєвідхаркувальну, протикашльову і протизапальну дії. Термопсис посилює секрецію бронхіальних залоз. Алкалоїди (цитизин,метилцитизин, пахікарпін, анагірин, термопсин і термопсидин), що містяться утермопсисі, мають збуджувальну дію на дихальний центр.Натрію бензоат і амонію хлорид мають відхаркувальну дію. Сприяютьвидаленню слизу з дихальних шляхів при кашлі.Натрію гідрокарбонат стимулює секрецію бронхіальних залоз, сприяючизниженню в’язкості мокротиння.Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання для застосування. Захворювання дихальних шляхів, щосупроводжуються кашлем (особливо при утрудненому відходженні мокротиння):трахеїт, бронхіт, бронхопневмонія.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям від 12 років призначаютьвнутрішньо по 1 таблетці 3 - 4 рази на добу. Перед застосуванням таблеткубажано розчинити в ¼ склянці теплої води або запити таблетку такою жкількістю води. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання,досягнутого ефекту і становить у середньому від 7 до 14 днів. За необхідностікурс лікування можна продовжити.Дітям від 6 до 12 років призначають внутрішньо по ½ - 1 таблетці2 - 3 рази на добу, попередньо розчинивши її в ¼ склянці теплої води.

Побічна дія. Нудота, гастрит, блювання, діарея; алергічні реакції(висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка).

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату. Гострий гломерулонефрит, гострий пієлонефрит; виразкова хвороба12-палої кишки. Діти до 6 років.

Передозування.Немає повідомлень.

Особливостізастосування. Вагітність і лактація.Застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода або дитини.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Незастосовувати одночасно з протикашльовими препаратами, а також з лікарськимизасобами, які знижують утворення мокротиння.

Умови татермін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей, сухому місці при температурі від 15 до 25°C. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z