Загружается, подождите...

Ромашки екстракт рідкий (Extractum chamomillaefluidum)


міжнародна назва: Matricaria chamomilla;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина коричневого кольору, з характерним запахом;

(склад): 1 флакон містить 25 мл, 50 мл, 100 мл екстрактуквіток ромашки у спирті етиловому 50% (1:1).

Форма випуску. Екстракт рідкий.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби.Код АТС D 11 A X20.

Фармакологічні властивості. Водно-спиртовий екстракт ромашки аптечної чинитьпроти-запальну, антисептичну та спазмолітичну дію, стимулює процеси загоюванняв шкірі та слизових оболонках, зменшує прояви алергічних реакцій.

Показання для застосування. Пародонтоз, запальні захворювання порожнини ротаверхніх дихальних шляхів, геморой; в гінекологічній практиці застосовуєтьсятакож внутрішньо при запальних процесах та ерозіях шийки матки та піхви; дляпрофілактичної обробки піхви перед операцією кесарева розтину. Препаратзастосовується також внутрішньо при хронічному гастриті, коліті, ентероколіті,виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування та дози. При захворюваннях ротової порожнин – дляполоскань: 2 чайні ложки препарату розчиняють у склянці води. При пародонтозі уцьому розчині змочують турунди, котрі вводять у ясенні кишені на 10-15 хвилинщоденно, протягом 3-7 днів.При захворюваннях верхніх дихальних шляхів – для щоденних інгаляційпротягом 10 днів.При захворюваннях шлунка та дванадцятипалої кишки екстракт вживаютьвнутрішньо, у вигляді розчину: дорослим - 1 чайна ложка препарату на ½склянки теплої води, за 20 хвилин до їди, 2-4 рази на день; дітям 1-12 роківпризначають від 1 столової ложки до ¼ склянки розведеного екстракту, 2-3рази на день.При геморої – для клізм і ванночок: 2 чайні ложки препарату на склянкутеплої води, 2-3 рази на добу.Для піхвових промивань– 2-3 столові ложки препарату на 1 л теплої води, 2-3 рази на добу, протягом 3тижнів.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до ромашкиможливі алергічні реакції (свербіж шкіри, кропив´янка, набряк Квінке,анафілактичний шок).2

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату.

Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося

Особливості застосування. При застосуванні препарату слід дотримуватисьрекомендованих доз. Препарат можна застосовувати вагітним іматерям-годувальницям.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному (8-15 °С),захищеному від світла, недоступному для дітей місці.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z