Загружается, подождите...

Евказолін н (Eucazolin n)


міжнародна та хімічна назви: Xylomethazoline;2-[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметилбензил]-4,5 дигідро-1H-імідазолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: препарат при виході з флакону крізьнасос-дозатор та адаптер-розпилювач розпилюється у вигляді аерозольногоструменя, що має специфічний запах та являє собою дисперговані у повітрі часткирідини;

склад: 1 г препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг; допоміжні речовини: бензалконію хлорид (0,15 мг/г),евкаліптова олія, динатрію едетат (динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтовоїкислоти), пропіленгліколь, макрогол 1500 (поліетиленоксид 1500), повідон (15),гідроксипропілметилцелюлоза (5), полісорбат 20 (твін-20), динатрію фосфатдодекагідрат, калію дигідрофосфат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Спрей назальний дозований.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які використовують при захворюванняхпорожнини носа. Протинабрякові препарати для місцевого застосування. Код ATCR01A В06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат проявляєa-адреноміметичну дію, звужує периферичні судини. При нанесенні на слизовуоболонку внаслідок судинозвужувального ефекту зменшує набряк слизової оболонки,гіперемію, ексудацію, полегшує носове дихання. Завдяки наявності евкаліптовоїолії усуває сухість слизової оболонки і виявляє протизапальну та антисептичнудію. Фармакокінетика. Препарат діє переважно місцево, всмоктується черезслизові оболонки при звичайному використанні у незначній кількості. Діяпочинається через декілька хвилин після застосування, триває протягом декількохгодин.

Показання для застосування. Гострий риніт та риносинусит, поліноз; присередньому отиті для зменшення набряку слизової оболонки носоглотки; підготовкапацієнта до діагностичних та лікувальних процедур у носових ходах.

Спосіб застосування та дози. Для місцевого застосування. Дорослим тадітям старше 12 років призначають у вигляді 0,1% розчину по 2 вприскування 2–3рази на добу в кожний носовий хід. Дітям віком від 7 до 12 років – 0,1% розчинпо 1 вприскуванню 2–3 рази на добу. Препарат застосовують протягом 5–7 днів.

Побічна дія. Подразнення слизової оболонки, печіння,поколювання, чихання, сухість слизових носа, гіперсекреція. У поодинокихвипадках можливий набряк слизової оболонки носа (частіше при триваломувикористанні), серцебиття, порушення серцевого ритму, підвищення артеріальноготиску, головний біль, блювання, порушення сну та зору. При триваломузастосуванні препарату у високих дозах може виникнути депресивний стан.

Протипоказання. Закритокутова глаукома, атрофічний риніт, підвищеначутливість до компонентів препарату, артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз,дитячий вік до 7 років.

Передозування. При частому використанні препарату можутьпроявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості у носі,нудоти, депресії, підвищення артеріального тиску, короткочасного порушеннязору. Необхідно припинити використання препарату і застосуватипрепарати-антагоністи: симпатолітики та α-адреноблокатори (фентоламін,тропафен), симптоматичну терапію.

Особливості застосування. Перед застосуванням зніміть захисний ковпачокнасоса-дозатора. Легким натисканням пальців зробіть 2 пробних вприскування (нев ніс), а потім зробіть вприскування в ніс у кількості доз, прописаних лікарем.Після використання завжди закривайте насос-дозатор захисним ковпачком. Застосування у вагітних жінок та в період годування груддю: призастосуванні в терапевтичних дозах препарат діє місцево і не чинить системноговпливу, тому застосування препарату в терапевтичних дозах у зазначеногоконтингенту не протипоказане.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не призначають одночасно зінгібіторами моноаміноксидази (МАО) та трициклічними антидепресантами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С. Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z