Загружается, подождите...

Евкабал сироп (Eucabal syrup)


основні фізико-хімічні властивості: прозора темно-коричнева сиропоподібнарідина з характерним запахом;

склад: 100 г сиропу містять: екстракту рідкого подорожника гостролистого 3 г,рідкого екстракту чебрецю (тим’яну) 15 г;допоміжні речовини: глюкоза, фруктоза, сахароза в рівних кількостях, якрозчин інвертованого цукру, метил-4-гідроксибензоат, пропіл-4-гідроксибензоат,етанол 6,5 об. %, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлю та застуднихзахворюваннях. Код АТС R05С А10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Терапевтична ефективність препарату Евкабал®сироп обумовлена дією чебрецю (тим’яну) та подорожника, що потенціюють одинодного.Екстракт чебрецю, завдяки наявності в його складіфітонцидів та фенолів (тимолу та карвакролу), має бактерицидну дію відноснококової мікрофлори та бактеріостатичну відносно грамнегативних бактерій. Крімтого, феноли мають певну активність до антибіотикорезистентної мікробної флори,в тому числі до L-форм та грибів. Мінімальний вміст фенолів у розчинізабезпечує антибактеріальну та протигрибкову дію, що дуже важливо під частривалого лікування антибіотиками.Відхаркувальна та секретолітична дії ефірної олії та флавоноїдівчебрецю обумовлені ферментуванням густого в’язкого секрету та підвищеннямрухливої активності війчастого епітелію. Здебільшого ефект залежить відвластивості поверхнево активної ефірної олії змінювати колоїдний станмокротиння. Спазмолітичний ефект флавоноїдів забезпечує помірнубронходилатацію, полегшення дихання, особливо його експіраторної фази. Рослинні муцини подорожника сприяють захисту ушкодженої слизовоїоболонки бронха від подразнення. При атрофічному ураженні трахеї та бронхівзменшується сухий, непродуктивний кашель. Фармакологічна дія фітонцидів тафенолів полягає в розрідженні та розчиненні бронхіального секрету, посиленомуйого виведенні війчастим епітелієм, послабленні катаральних проявів уреспіраторних шляхах, у протимікробній дії та захисті слизової оболонки відподразнення.Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування кашлю будь-якогопоходження. Запальні захворювання дихальних шляхів (гострі та хронічніларингіти, фарингіти, трахеїти, бронхіти, бронхіоліти тощо). Будь-якіподразнення (механічні, хімічні та ін.) дихальних шляхів, в тому числі бронхіткурців, професійний ларингіт.

Спосіб застосування та дози. Дітям віком з 6 місяців до 6 роківпризначають по 1 чайній ложці (5 мл) 3 - 5 разів на добу.Дітямвід 6 до 12 років – по 1 десертній ложці (10 мл) 3 - 5 разів на добу. Дітямстарше 12 років і дорослим призначають по 1 - 2 десертні ложки (10 - 20 мл) 3 -5 разів на добу. Тривалість застосування – 1 - 3 тижні.

Побічна дія. В окремих випадках можливі алергічні реакції(кропив’янка, свербіж шкіри).

Протипоказання.Непереносимість фруктози; підвищена чутливість до компонентів препарату.Дитячий вік до 6 місяців.

Передозування. При передозуванні може з’явитися нудота, щосупроводжується підкашлюванням. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Перед застосуванням необхідно збовтати флакон ізсиропом.Наявність у препараті складовихчастин рослинного походження може спричинити помутніння сиропу, однак,терапевтична ефективність препарату від цього не зменшується.В препараті Евкабал®сироп міститься 6,5 об. % етанолу.Вказівка для хворих на діабетЕвкабал® сироп міститьглюкозу, фруктозу і сахарозу із загальним вмістом цукру в перерахуванні насахарозу 0,6 г/мл. Таким чином, в 1 чайній ложці (5 мл) міститься 3 г сахарози або0,25 хлібних одиниць, а в 1 столовій ложці (10 мл) – 6 г сахарози або 0,5хлібних одиниць.Вагітність і лактація.Застосуванняпрепарату можливо лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищуєпотенційний ризик для плода.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Допоки взаємодія з іншими речовинами неспостерігалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z