Загружается, подождите...

Етопозид- мілі (Etoposide - mili)


міжнародна та хімічна назви: Etoposidе; 9-[(4,6-О-етиліден-b-D-глюкопіранозил)окси]–5,8,8а,9-тетрагідро-5-(4-гідрокси-3,5-диметокси- феніл)фуро[3 прим:6,7] нафто [2,3- d]-1,3 діоксол-6 (5а Н)-он; 4-примедеметиленпіподофілотоксин 9 [4,6 – O –етиліден - D-глюкопіранозид];

oсновні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить 20 мг етопозиду;допоміжні речовини: полісорбат, спирт бензиловий, спирт етиловий,кислота лимонна, поліетиленгліколь.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Алкалоїди рослинного походження, похідніподофілотоксину. Код ATC L01C B01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка: протипухлинна активність.Протипухлиннаактивність спостерігалася стосовно таких видів пухлин: пухлина Murine L1210,лейкемія Р388, меланома В16, рак легенів Льюіса, пухлина прямої кишки, рак яєчникаМ5076 і карцинома Ерліха. Крім того, протипухлинна активність такожспостерігалася щодо ліній AH66F і АН66 гепатоми асцитів пацюків. Механізм дії.Етопозидвиявляє цитоцидну активність проти клітин у пізній фазі S і у фазі G2клітинного циклу, блокуючи фазу G2. Вважають, що механізм його дії припускаєопосередковану стимуляцію розірвання ланцюга ДНК, не впливаючи на неїбезпосередньо. Крім того, цитоцидна активність посилюється залежно відтривалості введення і концентрації препарату.

Фармакокінетика. Зміни концентрації препарату в крові вонкологічних хворих при внутрішньовенному введенні його протягом 5 днівпоспіль, описуються двофазною кривою, а період напіврозпаду (t1/2)після введення першої дози становить 0,13 – 0,39 год в альфа-фазі і 3,33 – 4,85год у бета-фазі. Внаслідок порівняльного аналізу змін рівня в крові через 5днів прийому препарату була встановлена відсутність тенденції до кумуляціїетопозиду в крові. Крім того, показник виділення незміненої речовини в сечупротягом 5 днів становив 32 – 61% від введеної дози.

Показання для застосування. Дрібноклітинний і недрібноклітинний рак легенів,лімфогранулематоз і неходжкінська лімфома, рак шлунка, пухлини яєчка,хоріонепітеліома, рак яєчників.

Спосіб застосування та дози. Для кожного курсу терапії призначаютьЕтопозид - Мілі внутрішньовенно в дозі 60 – 100 мг/м2 площі поверхнітіла щодня протягом 5 днів підряд з інтервалом у 3 тижні. За необхідності слідповторити курс лікування. Збільшують або зменшують дозу залежно відзахворювання і стану пацієнта. Длязастосування препарат розводять відповідним розчином для зменшення дефіцитурідини, наприклад, ізотонічним розчином хлористого натрію - для одержанняоб’єму не менше 250 мл на кожні 100 мг препарату. Потім його повільно вводятьвнутрішньовенно протягом 30 хв.

Побічна дія.ГематотоксичністьЛейкопенія, тромбоцитопенія, кровотеча, анемія. ГепатотоксичністьМоже спостерігатися підвищення рівніваспартат-амінотрансферази, аланін-амінотрансферази, лужної фосфатази. НефротоксичністьМожуть підвищитися рівні азоту сечовини та креатиніну. Диспептичний синдромНудота, блювання, анорексія, стоматит, діарея, біль у шлунку, запор. Реакції гіперчутливості Можуть з’являтися висипання. Ураження шкіриАлопеція, еритема і свербіж. Нейротоксичність Оніміння кінцівок, головний біль. Кардіотоксичність Іноді можуть спостерігатися ознаки патології на електрокардіограмі,аритмія і гіпертензія.ІншеМожуть спостерігатися симптоми нездужання, лихоманка.

Протипоказання.Препарат не призначають пацієнтам: із серйозним пригніченням кісткомозкового кровотворення;із гіперчутливістю до цього препарату в анамнезі.Таким групам пацієнтів призначають препарат з великою обережністю: із пригніченням кісткомозкового кровотворення;пацієнтам із порушенням функції печінки;пацієнтам із порушенням функції нирок;пацієнтам з ускладненнями, включаючи інфекційні захворювання;хворим на вітряну віспу (прийом препарату може призвести до порушенняфункцій всього організму зі смертельним кінцем).

Передозування. Виражена мієлосупресія, стоматит. Лікування -симптоматичне.

Особливості застосування. Призначенняпрепарату під час вагітності і лактації В експериментах був встановлений тератогенний вплив препарату, томунебажано його призначати жінкам під час вагітності або жінкам з підозрою навагітність. Експериментипоказали, що препарат проникає в молоко матері. Небажано, отже, призначати цейпрепарат матерям, які годують груддю, або необхідно перервати годування груддю.

Запобіжні заходи при використанні препарату Препарат не можна вводити підшкірно або внутрішньом’язово! Оскільки внутрішньовенні ін’єкції цього препарату можуть призвести дорозвитку ангіалгії, флебіту, гіпертонії та аритмії, варто уважно ставитися довибору місця і методу введення препарату. Швидкість введення препарату повиннабути дуже малою (протягом 30 – 60 хв). Привнутрішньовенних ін’єкціях, що можуть супроводжуватися утворенням ущільнень абонекрозом у ділянці введення у разі екстравазації препарату, слід бути граничнообережним, щоб цього уникнути. Внаслідоквисокої концентрації препарату під час його розчинення кристали можуть осідати,тому варто готувати розчин препарату таким чином, щоб концентрація розчинустановила 0,6 мг/мл або менше. Крім того, використовувати приготовлений розчинтреба по можливості, одразу ж після розчинення.Оскільки терапія препаратом може спричиняти такі серйозні побічніефекти, як пригнічення кісткомозкового кровотворення, слід здійснювати суворийконтроль за станом пацієнта та часто проводити відповідне клінічне обстеження(гематологічне, контроль функції печінки і нирок). При виявленні патологіївживають відповідних заходів, наприклад, знижують дозування або припиняютьзастосування препарату. Крім того, при тривалому лікуванні препаратом, колипобічні ефекти стають виразнішими і переходять у затяжну стадію, слід проводитилікування препаратом дуже обережно.Необхідно стежити за виникненням інфекційних захворювань і кровотеч.У разі призначення препарату маленьким дітям особливу увагу слід приділятиможливості побічних ефектів і лікування проводити дуже обережно.За необхідності введення препарату дітям і пацієнтам репродуктивноговіку слід враховувати вплив препарату на статеві органи.ІншеПри лікуванні гострої лейкемії тривалість курсу треба або подовжити,або скоротити залежно від результатів постійного контролю за складомпериферичної крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Комбіноване лікування з іншимипротипухлинними препаратами або з променевою терапією може спричинити посиленнятаких побічних ефектів, як пригнічення кісткомозкового кровотворення.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі. Термінзберігання – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z