Загружается, подождите...

Етомід (Etomidh)


міжнародна назва: еthionamide;

основні фізико-хімічні властивості: жовті круглі, двоопуклі таблетки, вкритіоболонкою;

склад: 1 таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: крохмаль, желатин, натрію крохмальгліколят, кремнійбезводний колоїдний, клей акації, тальк очищений, магнію стеарат,полівінілпіролідон К-30 (повідон), гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид,діетилфталат, барвник хіноліновий жовтий супра.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на мікобактерії.Протитуберкульозні засоби. Код АТС J04A D03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Етомід - тіамід ізонікотинової кислоти, тому заструктурою та антибактеріальними властивостям близький до ізоніазиду. Меншактивний, ніж ізоніазид щодо збудників туберкульозу, він виявляє дію на штамимікобактерій, стійких до ізоніазиду. Механізм дії пов’язаний з блокадою синтезуміколієвої кислоти у мікобактерій, тому діє туберкулостатично. Мінімальнапригнічувальна концентрація відносно збудників туберкульозу становить 0,6 мг/л.Під час лікування туберкулостатична активність етіонаміду зменшується. Фармакокінетика. Після прийому перорально Етомід легко і майже повністю(80%) всмоктується з травного тракту. Час досягнення максимальної концентраціїу плазмі крові становить приблизно 90 - 180 хв. Швидко розподіляється втканинах, у незначній кількості (10%) зв’язується з білками. Метаболізується впечінці до S-оксиду, який сам може виявляти туберкулостатичну активність.Виводиться з сечею та фекаліями. Період напіввиведення (Т1/2)- 2 - 3 год.

Показання для застосування. Туберкульоз (легенева і нелегеневілокалізації). Застосовують при непереносимості і неефективності до іншихпротитуберкульозних препаратів у складі комплексної терапії.

Спосіб застосування та дози. Етомід слід приймати разом з їжею, запиваючиневеликою кількістю води. Дорослим і дітям старше 14 років призначають упочатковій дозі 250 мг, 1 раз на добу; через 5 днів дозу збільшують до 500 мгна добу, ще через 5 днів - до 750 - 1000 мг на добу, в 3 - 4 прийоми.Максимальна добова доза – 1 г.

Побічна дія. З боку травного тракту: стоматит, гіперсалівація, може відчуватисяметалевиий присмак у роті, погіршання апетиту, біль у животі, нудота, блювання,діарея, порушення функції печінки, анорексія, зменшення маси тіла.З боку центральної нервової системи та периферичної нервової системи:неврит, головний біль, слабкість, психоз.З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, гіпотиреоз.Інші. Алергічні реакції, порушення зору, ортостатична гіпотензія,тромбоцитопенія, імпотенція, генікомастія, гіповітаміноз В6.

Протипоказання. Вагітність, період лактації, цукровий діабет, тяжкіпорушення функції печінки, підвищена чутливість до компонентів препарату. Дітидо 14 років.

Передозування. Симптоми: ураження травного тракту, центральної та периферичноїнервової систем. Підвищується активність трансаміназ плазми крові. Лікування. Препарат відміняють, призначають 1 - 2 мл 5% розчинупіридоксину гідрохлориду, нікотинамід по 0,1 г 2 - 3 рази на день.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат хворим зпсихічними відхиленнями, епілепсією. Перед призначенням Етоміду слід перевіритичутливість до нього виділеного збудника туберкульозу. Перед початком лікуваннята після 2 - 4 тижнів лікування необхідно контролювати активність трансаміназпечінки.Під час прийому Етоміду призначають піридоксину гідрохлорид дляпопередження розвитку поліневриту.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.Під часлікування Етомідом слід утримуватися від керування транспортними засобами тапрацювати з механзімами, що потребують підвищеної уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Етомід призначають у комбінації з іншимипротитуберкульозними засобами, але не слід призначати разом з протіонамідом.При одночасному застосуванні Етоміду та пероральних антидіабетичних засобівпідсилюється дія останніх.При застосуванні одночасно з циклосерином підвищується ризик виникненнянейротоксичних побічних ефектів (особливо у хворих з психічними відхиленнями).Необхідно уникати одночасного призначення з іншими гепатотоксичнимипрепаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності -3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z