Загружается, подождите...

Етол форт (Etol fort)


міжнародна назва: etodolac;

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою,подовженої форми, світло-рожевого кольору, з розподільчою рискою на одномубоці, та штампом “NOBEL” з іншого боку;

склад: 1 таблетка містить400 мг етодолаку;допоміжніречовини: лактози моногідрат, мікрокристалічна целюлоза РН 102, кроскармелозанатрію, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, повідон K30, покриття(гідроксиметилпропілцелюлоза 2910, титану діоксид, оксид заліза червоний,поліетиленгліколь).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Нестероїдніпротизапальні і протиревматичні засоби. Похідні оцтової кислоти і спорідненісполуки. Код АТС: М01А В08.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Етодолак – нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ), похідне індолоцтовоїкислоти, що відрізняється від інших НПЗЗ наявністю ядра тетрагідропіраноїндолу.Етодолак має протизапальні, аналгетичні та жарознижуючі властивості. Препаратзнижує синтез простагландинів (ПГ) із арахідонової кислоти, інгібуючи ферментциклооксигеназу (ЦОГ), завдяки чому зменшується чутливість рецепторів домедіаторів болю (гістаміну, брадикініну), зменшується ексудація, міграціялейкоцитів, а також чутливість гіпоталамічних центрів терморегуляції до діїендогенних пірогенів (інтерлейкіну – 1 та ін.). Етодолак має помірнуселективність відносно ЦОГ-2, тому діє переважно у вогнищі запалення. Фармакокінетика.При внутрішньому застосуванні етодолак швидко абсорбується ізшлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається через60 хв і становить 18 мкг/мл. Зв’язування з білками плазми становить 95%, вільнафракція становить 1,2 % - 4,7 %. Період напіввиведенняз плазми – приблизно 7 год. Етодолак метаболізується в печінці і виводитьсяпереважно нирками (до 60% у вигляді метаболітів).

Показання для застосування. Ревматичні захворювання, такі як ревматизм, ревматоїдний артрит, подагричнийі псоріатичний артрит, анкілозуючий спондиліт.Остеоартрози і остеоартрити неревматичного походження, міозити,тендиніти, що супроводжуються болем і ускладненням рухів.Больові синдроми будь-якої етіології (головний, зубний,післяопераційний, менструальний болі).

Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти старше 15 років: рекомендована добова доза препаратуЕтол Форт становить 400 – 1200 мг. Максимальна добова доза - 1200 мг. Препаратпризначається двічі на день: по 1 таблетці вранці і ввечері після їжі. У разінеобхідності доза може бути збільшена до 3 таблеток на добу.У пацієнтів звагою тіла менше 60 кг максимальна добова доза препарату не повиннаперевищувати 20 мг/кг.При ревматичних захворюваннях курс лікуваннязалежить від ефективності терапії і характеру захворювання. За умови тривалогокурсу терапії дозу необхідно коригувати через кожні 2 – 3 тижні застосуванняпрепарату.При лікуванні больових станів внаслідок гострих запальних процесів(таких як зубний біль, міозити, тендиніти), а також післяопераційних больовихсиндромів курс лікування становить 5 діб. При головному і менструальному боляхЕтол Форт призначається по 1 -2 таблетці на добу за необхідності не більше 3діб.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ): як і при застосуванні іншихНПЗЗ існує ризик побічної дії з боку ШКТ: біль в епігастральній ділянці, здуттяживота, ерозії, виразки, кровотечі.З боку нирок: порушення водно-електролітного обміну, гіпернатріємія,гіперкаліємія, підвищення креатиніну в сироватці крові. З боку печінки: підвищення активності трансаміназ.З боку нервової системи: головний біль, втомлюваність.Алергічні реакції: висипання, свербіж, у поодиноких випадках упацієнтів з гіперчутливістю - набряк Квінке, анафілактичний шок, синдром Лайєла,алергічний інтерстиціальний нефрит.При тривалому застосуванні у високих дозах можливе виникненняапластичної анемії і агранулоцитозу.

Протипоказання.Етол Форт протипоказаний пацієнтам з підвищеноючутливістю до компонентів препарату, пацієнтам з виразковою хворобою шлунка ідванадцятипалої кишки, особливо в період загострення хвороби, при цитопеніях,вагітності, лактації. Препарат не призначається дітям молодше 15 років.

Передозування. При передозуванні препарату можливепосилення побічних ефектів: нудота, блювання, біль в епігастрії, виразки,кровотечі із ШКТ, гіпернатріємія, гіперкаліємія, гіперкреатинінемія, набряки,підвищення артеріального тиску, алергічний інтерстиціальний нефрит, жовтяниця,гепатит, бронхоспазм.Лікування: слід припинити прийманняпрепарату. Рекомендоване промивання шлунка, очищувальна клізма або призначенняпроносних засобів, активоване вугілля, дезінтоксикаційна терапія. Необхіднозабезпечити моніторинг діяльності дихальної і серцево-судинної системи,контроль гемостазу.

Особливості застосування.При прийманні препарату ймовірно виникнення побічноїдії з боку шлунково-кишкового тракту, особливо у пацієнтів хворих, або що маютьв анамнезі захворювання травної системи, тому необхідно обов’язково попередитипро можливі ускладнення (симптоми) з боку системи травлення.У разі призначення тривалого курсу лікуванняетодолаком слід забезпечити регулярний контроль клінічних аналізів крові і сечі(не рідше 1 разу на місяць), аналізу крові на печінкові ферменти і аналізу калуна приховану кров (не рідше 1 разу на 3 місяці). У пацієнтів із серцевою недостатністю, хронічноюпечінковою або нирковою недостатністю, цирозом печінки, а також у пацієнтівпохилого віку слід контролювати функцію нирок і печінки (не рідше одного разуна місяць).Внаслідок можливості виникнення перехресної реакціїне слід застосовувати препарат у пацієнтів, в анамнезі яких при лікуваннііншими НПЗЗ були вказівки на виникнення астми, риніту, кропив’янки тощо.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими технічнимизасобами.При тривалому застосуванні препарату слід зберігатиобережність при керуванні автомобілем або іншими технічними засобами.

Взаємодія зіншими лікарськами засобами. Етол Форт, як і інші НПЗЗ, підсилює дію непрямих антикоагулянтів і гепарину,що підвищуює ризик кровотечі. Етодолак збільшує токсичність аміноглікозиднихантибіотиків, дигоксину. Підсилює дію пероральних гіпоглікемічних засобів,фенітоїну, збільшує гематологічну активність метотрексату. Етол Форт зменшує ефект антигіпертензивних препаратів. Слід уникати одночасного призначення етодолаку і діуретиків внаслідокзменшення діуретичного ефекту з одного боку і підвищення ризику ураження нирок– з іншого. При одночасному застосуванні етодолаку з препаратами літію рівеньостаннього в сироватці крові може підвищуватись. При застосуванні разом з іншими НПЗЗ значно збільшується ризикутворення виразок і кровотеч із ШКТ.Оскільки Етол Форт значною мірою зв’язується з білками плазми він можевитісняти із зв’язку з альбумінами білірубін. Тому при застосуванні етодолакуможливий помилковий позитивний результат аналізу на білірубін із застосуваннямреагенту Ерліха.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному відсвітла, недоступному для дітеймісці, при температурі не вище 25оС.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z