Загружается, подождите...

Етіонамід (Etionamide)


міжнародна назва: etionamide;основніфізико-хімічні властивості: таблетки жовті, круглі, двоопуклі, покриті плівковою оболонкою; склад: 1таблетка містить етіонаміду 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, повідон,натрію бензоат, магнію стеарат, тальк очищений, аеросил, шелак, титану діоксид,заліза оксид жовтий, целюлози ацетат фталат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на мікобактерії. Похіднітіокарбоміду. Код АТС J04A D03.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Механізм дії на сьогодні не повністю відомий.Загалом відомо, що етионамід пригнічує синтез білків мікобактерій. Маєбактеріостатичну дію на M. Tuberculosis. Посилює фагоцитоз у місцітуберкульозного запалення, що приводить до його розсмоктування. У процесілікування туберкулостатична активність етионаміду зменшується.Фармакокінетика. Після прийому всерединуетинамід легко і майже повністю (80 %) всмоктується зі шлунково-кишкового тракту.Період напіввиведення становить 2 год., пік рівня в сироватці крові досягаєтьсяміж 90-180 хв. Після прийому дози. Швидко розподіляється у тканинах, унезначній кількості (10 %) зв’язується з білками. Метаболізується в печінці доS-оксиду, який сам може проявляти інгібуючу та бактерицидну активність.Виводиться з сечею та фекаліями.Показаннядля застосування. Туберкульоз (легеневої і позалегеневої локалізації), принадмірній чутливості або неефективності препаратів першого ряду; застосовуютьтільки у складі комбінованої терапії.Спосібзастосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають у початковійдозі 250 мг на добу, через 5 днів дозу збільшують до 500 мг на добу, ще через 5днів до 750-1000 мг на добу.Тільки за призначенням лікаря дітям призначають по 10-20 мгна кілограм на день, двома рівними дозами.Етинамід слід приймати разом з їжею, запиваючи невеликоюкількістю води.Побічнадія. Можевідчуватись металевий присмак у роті, нудота, блювання, діарея, біль у животі,гіперсалізація, порушення функції печінки, анорексія, неврит, головний біль,запаморочення, слабкість, психоз; гіпоглікемія, гіпотериоз, порушення зору,ортостатична гіпотензія; тромбоцитопенія, імпотенція; гінекомастія; алергічніреакції: почервоніння шкіри, шкірний висип, свербіж, лихоманка.Протипоказання.Гіперчутливість до компонентів препарату, цукровий діабет, тяжкі порушенняфункції печінки і нирок, вагітність і період лактації.

Передозування. Специфічного антидоту не має. Призначаютьсимптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю потрібно приймати препарат хворим зпсихічними відхиленнями. Перед призначенням етионаміду слід перевіритичутливість виділеної культури M. Tuberculosis до етионаміду.Перед початком лікування те через 2-4 тижні лікування необхідноконтролювати активність трансаміназ печінки. Під час лікування етионамідомпотрібно призначати піридоксин для попередження розвитку невриту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні етіонаміду тапероральних гіпоглікемізуючих препаратів підсилюється дія останніх.При застосуванні одночасно з циклосерином підвищується ризиквиникнення нейротоксичних побічних ефектів (особливо у хворих з психічнимивідхиленнями).Необхідно уникати одночасного призначення інших гепатотоксичнихпрепаратів.Етионамід призначають у комбінації з іншими протитуберкульознимизасобами, але не слід вживати разом з протионамідом.Умови та термінзберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z