Загружается, подождите...

Етид (Ethide)


міжнародна назва: ethionamide;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого кольору,двоопуклі, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка, вкрита оболонкою, містить етіонаміду250 мг;допоміжніречовини: кальцію фосфат двоосновний дигідрат, крохмалькукурудзяний, желатин, бензоат натрію, магнію стеарат, тальк, целюлоза мікрокристалічна;оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, гідроксипропілцелюлоза,поліетиленгліколь 4000, тальк, титану діоксид, заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на мікобактерії.Протитуберкульозні засоби. Код АТС J04А D03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Етид - протитуберкульозний засіб другого ряду.Механізм дії на сьогодняшній день відомий неповністю. Загалом відомо, що етіонамід пригнічує синтез білків мікобактерій.Має бактеріостатичну дію на M.tuberculosis. Посилює фагоцитоз у місцяхтуберкульозного запалення, що призводить до його розсмоктування. У процесілікування туберкулостатична активність етіонаміду зменшується.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо етіонамід легко і майжеповністю (80%) всмоктується їз шлунково-кишкового тракту.Період напівабсорбції становить 2 год, пік рівня усироватці досягається між 90 - 180 хв. після прийому дози. Швидкорозподіляється в тканинах, у незначній кількості (10%) зв’язується з білками.Метаболізується в печінці до S-оксиду, який сам може проявляти інгібуючу табактерицидну активність. Виводиться з сечею та фекаліями.

Показання для застосування. Туберкульоз легенів (у разі непереносимостіабо неефективності інших протитуберкульозних препаратів, у складі комплексноїтуберкулостатичної терапії).

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають у початковій дозі 250 мг/добу,через 5 днів дозу збільшують до 500 мг/добу, ще через 5 днів до 750 – 1000мг/добу. Максимальна добова доза – 1000 мг/добу. Термін лікування визначаєлікар.Таблетки слід приймати разом з їжею,запиваючи невеликою кількістю води.

Побічна дія.З боку травної системи: стоматит, може відчуватися металевий смак уроті, нудота, блювання, діарея, порушення функції печінки, анорексія.З боку ЦНС та периферичної нервової системи:неврит, головний біль,слабкість, психоз.З боку ендокринної системи: гіпоглікемія, гіпотиреоз.

Протипоказання. Підвищена чутливість до етіонаміду. Хворі нацукровий діабет, з тяжкими порушеннями функції печінки. Вагітність, періодлактації; дитячий вік до 14 років..

Передозування. Не перевищувати рекомендовану дозу. У разіпередозування відмічається посилення побічної дії. Слід негайно звернутися долікаря. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат хворим зпсихічними відхиленнями.Перед призначенням етіонаміду слідперевірити сприятливість нещодавно виділеної культури M.tuberculosis доетіонаміду.Етид призначають у комбінації з іншимипротитуберкульозними засобами, але не слід вживати разом з протіонамідом.Перед початком лікування та через 2 - 4тижні лікування необхідно контролювати активність трансаміназ печінки. Під час прийому етіонаміду призначаютьпіридоксин для попередження розвитку периферичного невриту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні етіонаміду тапероральних гіпоглікемізуючих препаратів, підсилюється дія останніх.При застосуванні одночасно з циклосериномпідвищується ризик виникнення нейротоксичних побічних ефектів (особливо ухворих з психічними відхиленнями).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін придатності – 3роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z